e
sv

WordPress Video Ekleme İşlemleri

1960 Okunma — 14 Haziran 2020 08:00
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternet tarayıcıları; bir sitenin ne kadar alakalı olduğunu göz önünde bulunduruyor ve buna göre ön planda yer almasını sağlıyor. Bir sitenin içeriğinin alaka düzeyi ise içeriğin ne kadar desteklendiği ile de alakalı bir durum. İçeriğin görseller ile ve videolar ile desteklenmesi bu aşamada önemli. İçeriklere görsel eklemek kolay ancak video eklemek çoğu zaman mümkün olmuyor. WordPress sistemi birçok konuda olduğu gibi bu konuda da kolaylıklar sağlıyor. WordPress video ekleme işlemi için en uygun platformlardan birisi. Bunun için geliştirilen eklentiler mevcut. Siz de bu eklentilerden yararlanarak hem Hosting üzerine yükleme yapma gereksinimi duymadan hem de sitenizi ağırlaştırmadan video yüklemesi yapabilirsiniz.

WordPress Video Ekleme Eklentileri

WordPress video ekleme işlemi geliştirilen eklentiler sayesinde oldukça basit bir hale getirilmiştir. Yükleyeceğiniz videonun sitenizin içeriği ile alakalı olması önemlidir. Bu nedenle video içerikleri kullanmanız sitenize büyük bir katkı sağlayacaktır.  Eklentiler videolarınızın eklenme işlemini kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda yönetimini de kolay bir hale getirmektedir.

 • Video Embed & Thumbnail Generator

Ücretsiz bir eklentidir. Youtube tarafından elde ettiğiniz videoları sitenize yüklemeniz için ideal bir yapıdadır. Farklı video oynatıcılarından yararlanarak bir videoyu yüklemenize imkan sağlar. Videoları boyutlandırma imkanınız vardır. Bu sayede yazıda istediğiniz alana konumlandırma imkanınız olur. Eklenti aynı zamanda video için bir de küçük resim seçme imkanı sağlamaktadır.

 • ARVE Advanced Responsive Video Embedder

En kapsamlı eklentilerden birisi olarak ele alınabilir. SEO için de yardımcı olan bir yapısı vardır. Başlık, açıklama ve aynı zamanda yükleme tarihi gibi detaylar olduğu için index alma özelliğine sahiptir. Bunun anlamı videolarda arama yapan biri sizin içeriğinizi görebilecektir. Mobil uyumlu bir eklentidir. Basit bir kullanımı vardır. URL yapıştırmanız yeterlidir.

 • Youtube Embed

WordPress video ekleme işlemi için en fazla tercih edilen uygulamalardan birisidir. Sadece Youtube videoları yerleştirmek için üretilmiştir. Kişilerin oynatma listesi yapmasına izin verir ve kullanıcı adına dayalı olarak öneriler sunulmasına yardımcı olur. Mobil ile uyumlu temalar ile sıkıntısız bir şekilde çalışmakta ve dinamik olarak video boyutlandırılmasına izin vermektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.