e
sv

Online Eğitim Sistemi Kurmak için Yapılması Gerekenler

1201 Okunma — 17 Haziran 2020 12:00
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Online eğitim son dönemde oldukça ön plana çıkan bir proje halini almış durumda. Teknolojinin bu denli geliştiği bir dönemde online eğitim düşüncesinin popüler hale gelmesinin nedeni çok daha pratik bir yöntem olması denebilir. Yapılan araştırmalar sonucunda online eğitim sistemi kurmak başarılı sonuçlar verdiğini istatistikler ile ortaya koymuştur. Online olarak verilen eğitimler sonucunda elde edilen sertifikalar da eski döneme nazaran çok daha fazla dikkat çekmeye başlamış durumdadır. İş verenler ve insan kaynakları pozisyonunda çalışan kişiler bu sertifikaları ayırıcı birer nitelik olarak ele almaya başlamış bir halde. Online eğitimin ciddiye alındığı bu dönemde siz de bu şekilde eğitim verebilir ve sonucunda para kazanabilirsiniz.

Online Eğitim Sistemi Nasıl Kurulur?

Online eğitim sistemi kurmak dendiği zaman kişilerin aklına çok teferruatlı yollar gelmesine gerek yoktur. En basit şekilde kullanıcıya ulaşabileceğiniz yolları seçebilirsiniz ancak sonuca giden yolda başarılı olmak için belirli adımları da izlemek gereklidir.

 • Online eğitim verebilmek için online olarak var olmanız gereklidir.
 • Video Hosting sahibi olmanız gerekebilir.
 • Online eğitim kursunuzu oluşturmanız gereklidir.
 • Başarıyı denetlemek için quizler oluşturmanız gerekir.
 • Eğitimlerinizi paraya çevirmeniz gerekir.

Online eğitim sistemi kurmak en kolay şekilde Youtube üzerinden gerçekleştirilebilecek bir eylemdir denebilir. Videoları çeker ve ardından Youtube hesabınıza yüklersiniz. Burada sizinle ilgilenen çevre sizi bulur ve eğitimlerinizi almaya başlar. İzlenme sonucu kazandığınız para sayesinde de gelirinizi oluşturma imkanı elde edersiniz.

Daha karmaşık bir sistem kurmak isteyenlerdenseniz bu durumda Video hosting destekleyen bir siteniz olması gereklidir. Bu aşamada önce bir web sitesi kurar gibi domain adresi almanız vs gibi işlemler gerekli olacaktır. Sitenizin vereceği eğitime uygun bir tema seçmeniz gerekecektir. Doğru eklentiler ile quiz sisteminizi de desteklemeniz önemli olacaktır. Bu gibi sitelerde kullanıcının da kendi eğitimini takip edebileceği bir ara yüze ihtiyaç olacaktır. Mutlaka ödeme sisteminin de güvenilir olmasına önem verilmelidir. Bu aşamada WordPress sistemi size istediğiniz ölçüde yardımcı olabilecek bir alt yapıya sahiptir. Bu tarz sitelerin bir E-ticaret sitesi mantığında kurulması gereklidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.