e
sv

WordPress Eklentisi Sayesinde Dönüşüm Oranı Nasıl Artırılır?

738 Okunma — 23 Mayıs 2020 14:47
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

E ticaret siteleri için önemli olan parametrelerden birisi de dönüşüm oranını arttırmaktır. Satışlarınızın artması için gerekli olan birçok eklenti WordPress üzerinde mevcut ancak bunu sitenizin Google tarafından engellenmesinin önüne geçerek ve doğru bir şekilde yazılmış eklenti ile yapılması önemli. WordPress eklentisi ile dönüşüm oranı arttırmak için bazı denemeler yapılmış ve sonucunda bir eklentinin kişilere %300 oranında kazanç sağladığı gözlemlenmiştir. Sizler için bu eklentiyi yakından inceledik ve avantajlarını bir araya getirdik.

Call Now Button Eklentisi ile Dönüşüm Artırabilirsiniz!

Cann Now Button; en verimli çalışan ve getirileri ile e-ticaret sitesi sahiplerini mutlu edecek uygulamalardan birisidir. Şu ana kadar çalışması ile ilgili bir sorun yaşanmamış ve kullanan sitelerde bir sorun olduğu da gözlemlenmemiştir ancak bu durum tabii ki uygulamanın güncellenmesi ya da farklı bir açığının keşfedilmesi ile değişebilir. Fakat henüz bir sorun yaratmadığının da altı çizilmelidir.

WordPress eklentisi ile dönüşüm oranı arttırmak isteyen kişiler için tasarlanan uygulama; 1 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kurulabiliyor ve anında çalışmaya başlıyor.

Call Now Button ne işe yarar derseniz;

 • Uygulama sitenizin mobil versiyonu ile uyumlu olarak çalışıyor,
 • Siteye bir telefon ikonu ile kendini adapte ediyor,
 • Müşterileriniz bu sayede sizi hızlı bir şekilde arayabiliyorlar.

Müşterilerinizin tek tuş ile sizinle iletişime geçmesi dönüşüm oranında ciddi bir artışa neden oluyor.

Girdiğiniz bir sitede; kırmızı yuvarlak bir daire görürseniz, bu Call Now Button demektir. WordPress eklentisi ile dönüşüm oranı arttırmak aslında kullanıcıya sunacağınız kolay ulaşım imkanları ile mümkün. Müşterinin bir siteye hızlı bir şekilde ulaşması mümkün olduğunda, müşterinin satın alma ihtimali de o denli artıyor.

Uygulamayı menü kısmında ayarlar bölümüne girerek bulmanız ve detayları buradan belirlemeniz mümkün. Arama butonunun rengini hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Numaranızı da bu alandan uygulamaya entegre ediyorsunuz. Dilerseniz Google Analystics gibi mecralara da bu uygulamayı bağlamanız ve bu uygulama üzerinden sizinle iletişime geçen kullanıcıları saymanız mümkün.

WordPress rehberimizde ihtiyacınız olan daha pek çok bilgiye sahip olmak adına sitemizi takip etmeniz yeterlidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.