e
sv

WordPress Nedir? Mutlaka Bilinmesi Gereken Özellikleri Nelerdir?

1183 Okunma — 18 Nisan 2020 10:13
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress; uzun bir dönemdir internet ile alakalı olan herkesin mutlaka kullandığı bir panel türü. Pratik olması kişilerin daha fazla dikkatini çekmesine neden oluyor çünkü birçok sistemin internet üzerine taşınması ile kolay kullanılır paneller daha önemli hale geldi. İnternetin derin dünyası ile yeni tanışmaya başlayan birçok kişinin WordPress nedir sorusunu sıkça sorduğunu görmek mümkün. Bu nedenle WordPress ile ilgili bilgileri sizler için sıraladık.

WordPress İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle WordPress nedir diyen kişilere bu fikrin nasıl çıktığından bahsetmek gerekli.2001 yılında Matt Mullenweg; kod sistemi bilmeyen kişileirn içeriklerini rahat bir şekilde internet ortamına aktaramadığını görerek bunun için bir sistem geliştiriyor ve sistem 2003 yılından beri dünyanın beğenisine sunulmuş durumda. O günden beri de aktif bir şekilde işlediğini görmenizin mümkün olduğu; açık kaynak bir sistem söz konusu.

Mat Mullenweng; WordPress’in tek el olmasını istemediği için açık kaynak olarak sunuyor ve gelişmesini, evirilmesini olanaklı hale getiriyor. Bu internet alemi için gerçek hayattan örnek vermek gerekirse; penisilin iğnesinin bunulup patentinin alınmaması gibi bir durum.

 

WordPress’in Önemli Özellikleri

Kişiler size WordPress nedir dediği zaman onlara sıralayabileceğiniz birçok önemli özellik olduğunu göreceksiniz. Bu özellikler aynı zamanda WordPress’in diğer platformlardan daha cazip hale gelmesini de sağlayan unsurlar.

 • Ücretsiz bir yapıda sunulur.
 • Dakikalr içerisinde bir siteyi online hale getirmenize yardımcı olacak kadar pratik bir sistemi vardır.
 • Basit bir site kurarak işe başlasanız dahi zaman içinde eklentiler ile sitenizi çok daha donanımlı hale getirmeniz mümkündür.
 • Kod bilmenize gerek olan bir yapısı yoktur ancak dilediğiniz kodu sistem üzerinde yazarak; daha farklı bir sitenin oluşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bir siteye tema yaptırmak oldukça maliyetlidir. WordPress ücretli ve aynı zamanda ücretsiz temalar sunarak sizin çok daha uygun fiyatlara site temanızı hazır hale getirmenizi sağlar.

Bunun yanı sıra SEO çalışmalarına başarılı bir şekilde cevap veren bir yapısı vardır. Çeşitli eklentiler ile SEO çalışmalarını desteklenebilir ve hızlı bir şekilde WordPress bir site ile ilk sayfada yer almaya başlayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.