e
sv

WordPress Şifre Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

741 Okunma — 02 Mayıs 2020 13:49
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress şifresini unutmak birçok kişi tarafından sık yapılan bir hata. WordPress şifrenizi unutmanın yanı sıra kayıt olduğunuz mail adresinizi de hatırlamıyorsanız ciddi anlamda bir sorununuz var demektir. Ancak bu sorun ile baş etmek zor değil. Basit bir şekilde WordPress şifre sıfırlama işleminden yararlanarak sorunu geride bırakmanız mümkün. Bunun için ise bir takım yolları izlemeniz gerekli.

WordPress Şifre Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Şifrenizi unuttunuz ve aynı zaman da mail adresinizi de hatırlamıyorsunuz. Bu durumda size sıralayacağımız süreçleri takip ederek yeniden kendinize bir şifre oluşturmanız mümkün. E-mail adresinizi hatırlamanız durumunda “Paralonızı mı unuttunuz?” seçeneği sizin için yeterli olacaktır. Ancak mail adresiniz de elinizde yoksa biraz daha uğraştırıcı bir yol sizi bekliyor demektir.

 • Cpanel girişini yapmanız gereklidir. Sizin bu panel ile ilgili bilginiz yoksa Hosting ekibiniz size yardımcı olabilir.
 • Karşınıza çıkan siteden phpMyAdmin seçeneğine tıklamanız gerekli.
 • Karşınıza bir menü açılacak. Bu menüde sol kısımda yer alan bölgeye bakmanız ve veri tabanınızın adını bulmanız gerekli. Bu aşamada yanında bulunan artı işaretine tıklayın ve menüyü genişletin. Sonrasında wp_users bölümine giriş yapmanız gerekiyor.
 • Bu aşamada bir tablo ile karşılaşacaksınız. WordPress şifre sıfırlama işlemi için bu tabloyu bulmanız şart. Use_login yazan bölümde birçok kullanıcı görebileceğiniz gibi sadece kendi kullanıcı adınızı görmeniz de mümkün. Kullanıcı adınızın olduğu bölgeye tıklayın ve edit bölümüne basın.
 • User_pass yazan satıra gidin ve burada function yazan bölgenin altında kalan MD5 bölümünü bulun. Bu bölgenin hemen yanındaki alan sizin yeni şifreniz olacak. Şifrenizi yazın ve ardından Go yazan alana basın.

WordPress şifre sıfırlama işlemi email bilgisini unutan kişiler için de kolay. Bu işlemi bir iki kere yapmanız halinde alışabilir ve sonraki süreçlerde zorlanmadan yapabilirsiniz. Eğer Cpanel kullanımı ile ilgili bilginiz yoksa mutlaka kendinizi bu konuda geliştirin. Siteniz ile ilgili birçok önemli bilgiye bu panelden ulaşmanız mümkün. Sitenizin beyninin bu panel olduğunu düşünerek hareket etmeniz sizin için iyi bir sonuç sağlar. Sürekli olarak birilerinden yardım almanız bilgilerinizin de paylaşılması anlamına gelir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.