e
sv

Natro Panel İle WordPresss Kurulumu

2303 Okunma — 27 Kasım 2018 20:44
avatar

Wordpresser

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Birçok hosting firmasında olduğu gibi natro firmasında da firma paneli kullanılarak, FTP kurulumu yapmadan firmanın paneli üzerinden wordpress’i kolayca kurabilir ve kullanabilirsiniz. Natro şirketinin paneli oldukça kolay kullanıma sahiptir ve çok hızlı bir biçimde wordpress kurabilirsiniz.

Natro Panele Giriş Yapmak

Natro panelden wordpress kurulumu yapabilmek için öncelikle natro panele giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra sizleri karşılayan bir sayfa olacak ve sayfanın üst kısmındaki yer alan kategoriler içerisinde “hosting yönetimi” kategorisini seçiyoruz ve burada satın aldığımız hostingi ya da birden çok hosting paketimiz varsa kurulum yapmak istediğimiz hostingi seçiyoruz.

Cloud Panele Bağlanma

Hosting paketimizi seçtikten sonra karşımıza bir ekran gelecek ve bu ekranda satın alınmış olan hosting paketinin yan tarafından yer alan “cloud panel” seçeneğini seçiyoruz. Açılan yeni sayfada giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan “web alanı yönetimi” seçeneğini seçerek cloud panele bağlantı sağlamış oluyoruz.

Web Alanı Yönetimi

“Web alanı yönetimi” seçeneğini seçerek karşımıza gelen ekranda turuncu renk ile renklendirilmiş “web alanı” seçeneğini seçiyoruz ve yönet diyoruz. Karşımıza gelen ekranda ise “wordpress kur” seçeneğini seçiyoruz. Bu seçeneği seçtikten sonra wordpress sitemize otomatik olarak kurulmuş olacaktır. Eğer herhangi bir hata alırsanız ya da kurulum tamamlanmamış olursa bunun 2 farklı sebebi olabilir. Bunlardan ilki farklı bir yazılım kullanıyor olabileceğinizdir. Eğer böyle ise FTP’ye bağlanarak mevcut kullandığınız yazılımı kaldırmanız gerekmektedir. Diğer sebep ise kullandığınız hostingin Windows hosting olmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü Windows hostingler php’yi desteklemezler. Bu sebeple de wordpress’i kurmanız imkânsızdır. Bu sebeple Windows hostingi kaldırıp yerine Linux hosting seçmelisiniz. Bu şekilde yaparsanız kolayca ve başarılı bir biçimde wordpress kurabilirsiniz.

Örneklerle anlattığımız bu yazımızda gördüğünüz üzere natro firma paneli ile hostunuza wordpress kurmak oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. FTP’yi kullanmadan ve herhangi bir dosya aktarım işleri ile uğraşmadan kolayca yükleyebilirsiniz. Bundan sonra kolayca wordpress panele bağlanarak istediğiniz temayı yükleyebilirsiniz. İstediğiniz eklentiyi yükleyebilir kolayca tüm işlerinizi yapabilirsiniz.