e
sv

WordPress Backlink Çalışmaları Hiyerarşi ve Püf Noktaları

1706 Okunma — 17 Kasım 2018 00:19
avatar

Wordpresser

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Backlink Rakip Analizi

Backlink oldukça popüler bir SEO aracıdır. Tam tanımıyla backlink içerikleri okuyanların bir siteden diğerine yönlendiren bağlantıların tümüdür. Google botları siteleri analiz ederken bu linkleri de kontrol ederek sıralama yapmaktadır. Bir nevi referans niteliği taşımaktadır. Bu sebeple birçok site sahibi sitesi için backlink çalışması yaptırmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken en büyük husus ise backlink alınan sitelerin çöp ve spam siteler olmaması gerektiğidir. Bu tarz sitelerden alınan backlinkler siteniz fayda sağlamak yerine daha çok zarar verir ve sıralamadan düşürür. Ayrıca backlink paketi alıp hemen yükselemedim diye panik yapmamalısınız. Yapacağınız en büyük hata panik olacaktır. Fakat hiç backlink paketi satın almadan kendiniz de bu çalışmaları yapabilirsiniz.

Çalışma Yapılacak Sektörü Analiz Edin

Bir çalışma yapmadan önce yapmamız gereken ilk şey sektör analizi olacaktır. Çünkü sitenizin kategorisi dışındaki sitelerden alacağınız backlink çalışmalarının sitenize hiçbir etkisi olmayacaktır. Siteniz ile alakalı sitelerden backlink almanız size çok büyük fayda sağlayacaktır.

En Önemli Rakiplerinizi Mercek Altına Alın ve Analiz Edin

Tüm bu backlink çalışmalarının içerisinde önemli adımlardan birisi de rakiplerin analizidir. Rakiplerinizin backlink aldığı sitelerden siz de backlink alarak rakipleriniz ile aranızdaki farkı kapatabilirsiniz. Bu analizleri yapabileceğiniz birçok ücretli ve ücretsiz site bulunmaktadır. Bu siteleri ücretsiz kullandığınızda tüm backlinkleri göremezsiniz fakat ücretli olduğunuzda backlink sayısından alexa değerine kadar birçok şeye ulaşabilirsiniz.

Kişisel Backlink Ağınızı Kurun

Sektör ve rakip analizlerini yaptıktan sonra kendi çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Elde ettiğinizi veriler ışığından rakiplerin kullandığı veya sektörünüze uygun sitelere girerek site sahipleriyle iletişime geçip onlardan ücretsiz bir şekilde sitenizin tanıtımının yapılıp yapılamayacağı hakkında ricada bulunabilir ya da ücreti karşılığında sitenizin tanıtımını yaptırabilirsiniz. Eğer tanıtımınızı yapacak olan site alexa’da ilk beş yüz içerisinde bir site ise bu backlinkler altın niteliği taşımaktadır. Bu tarz sitelerden mutlaka tanıtım almanız faydalı olacaktır. Dilerseniz bu şekilde değil de sitelere girdiğinizde yorum kısımlarına site adresinizi de içeren tanıtım yazısı yazıp yorum bırakabilirsiniz. Bu şekildeki yazılarda linkleriniz nofollow olarak gözükecektir. Korkmanıza gerek yok çünkü Google’nin en sevdiği şey nofollow linklerdir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.