e
sv

WordPress Blog Nasıl Açılır?

722 Okunma — 07 Mart 2020 10:18
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ücretsiz blog açmak isteyenler öncelikle hangi alt yapıyı kullanması gerektiğini bilmelidir. Günümüzde WordPress tabanlı web sitelerinin sayısı artmaya devam ederken bu konuda merak edilenleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Öncelikle WordPress blog nasıl açılır sorusuna vereceğimiz yanıtları takip etmeli ve kendinize ait bir web sitesinde olması gerekenleri öğrenmelisiniz.

İlk Blog Deneyimi

WordPress blogların ücretsiz olduğu bilinmektedir. Ayrıca birçok web sitesi aslında kendi servislerini herhangi bir ücret talep etmeden sunmaya devam etmektedir. Bu konuda tüm dünyanın tercih ettiği WordPress, açık kaynaklı blog kurma araçları arasında ilk sıradadır. Kolayca düzenlenebilmesi ve arama motorlarında kısa sürede indeks alabilmesi nedeniyle WordPress blog nasıl açılır sorusunun yanıtlarını vermeye başlıyoruz.

Ücretsiz WordPress Blog Oluşturma

Blog açmak isteyenler öncelikle bir alan adına sahip olmalıdır. Ancak alan adı alırken blog isminin kısa olmasına ve aktarmak istediğiniz bilgileri özetlemesine dikkat etmenizde yarar var. Örneğin ‘wprehberi’ gördüğünüz üzere tamamen WordPress üzerine güncel bilgiler paylaşan bir platformdur.

Alan adı seçtikten sonra BURAYA tıklayarak WordPress’in ana sayfasına ulaşmalısınız. Burada ‘blog adresi’ adına alan adını yazmalı ve ardından ‘blog oluştur’ seçeneğine tıklamalısınız. Bu işlem ücretsiz olarak tamamlanabilmektedir. Alternatif olarak farklı özellikler kullanmak için kişisel, premium, business ve e-ticaret kategorili WordPress seçeneklerinden birini de tercih edebilirsiniz. Daha sonra izlemeniz gereken adımlar;

 • Sizden talep edilen bilgileri doldurduktan sonra ‘blogunuzu kurun’ sekmesine tıklayın.
 • Daha sonra dil seçeneğini işaretleyin.
 • Bir sonraki adımda tema seçimi yapmanız gerekiyor. Paylaşımlarınızı destekleyen bir WordPress teması seçtikten sonra sosyal medya ayarlarınızın yapılabileceği sayfaya yönlendirileceksiniz.
 • WordPress blog kurulduktan sonra artık ilk yazınızı oluşturmanız için metin, fotoğraf, video, alıntıla ve bağlantı gibi sekmelerle karşılaşacaksınız.

Bu işlemleri yaparken e-posta adresinize bir doğrulama maili gelecektir. Maili onayladıktan sonra artık ücretsiz WordPress blogunuz kullanıma hazır hale gelecektir.

WordPress blogunuza giriş yapmak için http://siteadi.wordpress.com/wp-admin linline ulaşabilir ve belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile erişim sağlayabilirsiniz. Wodpress hem kullanışlı hem de SEO dostu olması nedeniyle sadece web sitelerinde değil büyük haber sitelerinde de tercih edilmeyi sürdürmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.