e
sv

WordPress Eklenti Seçme Yöntemleri Nelerdir?

743 Okunma — 03 Mayıs 2020 12:00
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Genel anlamda ele alacak olursak WordPress eklentileri oldukça faydalıdır. Bazı durumlarda doğru bir strateji ile kullanılmaması halinde ise eklentiler; siteyi yavaşlatabilir ve sitenize korsonları davet etme ihtimalini ön plana çıkarabilirler. Bazı durumlarda Google tarafından ceza almanıza dahi neden olabilirler. Bu durumda herkesin aklına WordPress eklentileri nasıl seçilir sorusu gelmektedir. Herkesin sitesi için eklenti seçerken dikkat etmesi gereken bir takım başlıklar vardır.

WordPress Eklentileri Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

WordPress eklentileri genel olarak ücretsiz olmaları ile dikkat çekerler. Fakat ücretsiz olan her eklentinin WordPress tarafından onaylanmış olup olmadığına bakmak; WordPress eklentileri nasıl seçilir sorusunun ilk yanıtı olarak ele alınabilir. Bu eklentilerde bir sorun çıkması durumunda WordPress duruma el atar ve eklenti hızlı bir şekilde yok edilir. Premium olarak ele alınan eklentiler ise çok daha özel testlerden geçtiği için daha güvenlidir. Almadan önce test etmeyi unutmamak gerekir.

Bu durumların yanı sıra eklenti seçerken nelere dikkat edilmeli;

 • Popüler eklenti olması anlam ifade etmez

Bir eklentinin fazla indirilmiş olması, çok fazla kullanıcıya ulaşmış olması o eklentinin tam anlamıyla çalıştığını göstermez. Eklentinin güven verdiği bir noktadır ancak sadece bu parametrenin temel alınması sorunlara neden olabilir.

 • Değişiklikler önemlidir

Bir eklentinin en son ne zaman değişikliğe uğradığını görmek önemlidir. İnternet sürekli olarak gelişen ve farklı güncellemelerin olduğu bir alandır. Eklentilerin de bu güncellemeleri takip etmesi, güncellemeye göre kendini geliştirmesini gerektirir. Güncel olmayan bir eklenti yüksek ihtimalle işinizi artık görmeyecektir.

 • Destek sayfası geri bildirim sağlar

Her eklenti mutlaka bir destek sayfasına sahiptir. Bu sayfadan yararlanarak eklentilerin sorunlu kısımlarını keşfedebilirsiniz. Bu sayede sizin için ne derece uygun anlama imkanınız olur.

 • Eklentiler çakışabilir

Kişilerin WordPress eklentileri nasıl seçilir sorusu sırasında yaşadığı en büyük sorunlardan biridir. Benzer amaçlara hizmet eden uygulamalardan biri seçilmelidir. Aksi halde iki eklenti birbiri ile çakışarak hızlı bir şekilde fayda sağlanmasının önüne geçer. Çok fazla eklenti kurmak sorun yaşamanıza neden olacaktır. Bu aynı zamanda siteniz için de bir yüktür.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.