e
sv

WordPress SEO Nasıl Yapılır? Adım Adım SEO Süreci

686 Okunma — 20 Nisan 2020 09:00
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress an itibari ile son derece geniş bir kitleye hitap etmeyi sürdürüyor. WordPress yapısı kolay olduğu için dünya genelindeki sitelerin %60’ından fazlası WordPress sistemini kullanıyor. Kişiler birçok nedenden dolayı WordPress kullanmaya yöneliyor. Kolay bir panel kullanımı ve aynı zamanda açık kaynak olarak kullanılabiliyor olması WordPress’in önemli olmasını sağlıyor.

Adım Adım WordPress SEO

Siteniz WordPress sistemi ile oluşturulduysa bu durumda SEO yaparken mutlaka bu sistemi de baz alarak işlemler yapmanız gereklidir. Bu sistem üzerine SEO uygularken dikkat etmeniz gereken önemli detaylar mevcut.

 • Tema Seçmek

Alt yapı olarak WordPress seçtiyseniz bu durumda temanız Seo için büyük bir önem taşıyor demektir. Doğru bir tema seçimi yapmamanız durumunda; Google sizi aramalarda ilk sıralarda çıkarmayabilir ya da başka siteler SEO çalışması ile çok daha hızlı yükselirken bu süreç sizin için uzun bir zaman dilimine yayılabilir.

 • Eklentiler

Konu WordPress seo işlemi olduğunda kullandığınız eklentiler de oldukça önemli bir hal alıyor. Doğru bir şekilde eklenti kurmanız durumunda SEO işleminiz çok daha verimli bir hale gelecektir. Temaya doğru eklentileri yüklemeniz önemli. Her eklentiyi temanıza kurmamaya dikkat etmelisiniz. Eklentileriniz aynı zamanda tema ile uyum içinde olmalıdır.

 • Hız

Siteniz mutlaka hızlı bir şekilde açılmalı ve aynı zamanda yüklenmeli. Bu durumu birçok kez test etmeniz WordPress SEO için önemli. Bunun için doğru çalışan bir hosting servisiniz olması ve az sayıda eklenti ile doğru bir temaya sahip olmanız gereklidir. Siteniz doğru bir zaman diliminde açılmıyorsa bu durumda Google ciddi anlamda sıralamanızı geriye atabilir çünkü Google kullanıcının bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasını ister.

 • URL Yapısı

Kalıcı bağlantılar oldukça önemlidir. URL mutlaka SEO ile uyumlu olmalıdır. Konu; WordPress SEO nasıl yapılır ise link yapınız mutlaka, wordpress-seo-nasil-yapilir, şeklinde sonlanmalıdır. Bu SEO işlemi için en uygun dizilim olarak ele alınmaktadır.

 • Yoast SEO

WordPress tarafından sunulan en önemli özelliklerden biri Yoast Seo olarak ele alınabilir. Bu eklenti kolay bir şekilde SEO gerekliliklerini karşılamanıza yardımcı olacak adımlar içermektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.