e
sv

WordPress Yoast SEO – Dashboard ve Features Ayarları

1065 Okunma — 09 Şubat 2018 11:49
avatar

Ersin Yıldırım

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress Yoast SEO – Dashboard ve Features Ayarları

 

WordPress Yoast SEO eklentisini kurduk. Şimdi sıra Dashboard ve Features ayarlarını yapmaya geldi. Bunun için WordPress admin paneline giriyoruz ve SEO sekmesi üzerinden eklentinin ‘’Yönetim Paneli’ne’’ erişim sağlıyoruz.

SEO>>Dashboard sekmesine girdikten sonra artık Dashboard ve Genel Sekmeleri ile herhangi bir işiniz olmayacaktır. Yalnız burada bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri ise WordPress Yoast SEO ayarını en başa getirmek. Yani yapacağınız bütün ayarları resetlemek (sıfırlamak) isterseniz bunun için Dashboard>>Genel sekmesine girip, ardından ‘’Varsayılan Ayarlara Geri Dön’’ butonu ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yoast SEO – Features Ayarları

Features sekmesinde toplam 3 ayar bulunur.

 

Advanced Settings Pages: Bu bölümü zaten yukarıda, WordPress Yoast SEO kurulumu sonrası yapılması gereken sekmesinde anlatmıştık. Çift anlatım olmaması için burayı atlıyorum.

Onpage.org: Bu bölümü etkinleştirdiğiniz zaman, sistem günlük olarak web sitenizin Google vb. arama motorlar tarafınca indexlenebilir durumda olup olmadığını sizler için test etmektedir. İndex konusunda herhangi bir aksilik olması durumunda sizlere haber verir. Bu sebeple onpage.org sekmesini aktif hale getirmenizde çok büyük yarar var.

Admin Bar Menu: Bu sekmeyi aktif hale getirmeniz durumunda, Yoast SEO eklentisi, web sitesinin üst bölümünde bulunan WordPress Admin Bar kısmına kısa yol botunu ekler. Bunun amacı, kısa yol eklemesiyle birlikte eklentiye çok daha kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlamaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.