e
sv

Yorum Yazanların E-Postaları WordPress’te Toplanabilir mi?

703 Okunma — 27 Nisan 2020 12:00
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sitenizin sürekli olarak trafik alması ve sitenizin konusu ile ilgilenen kişilere ulaşmak oldukça önemlidir. Bu işleme genel olarak profesyonel anlamda Lead kampanyası adı verilir. Amacı; siteniz ile alaka düzeyi en üst olan kişilerin iletişim bilgisi olarak e-maillerini almaktır. Siteniz ile alakalı olan kesim genel anlamda sitenize yorum yapan kesim olarak ele alınabilir. Bu durumda yorum yazanların e-postaları WordPress’te toplanabilir mi sorusunun yanıtını bilmek gereklidir. Bu data sonrasında sizin yapacağınız birçok kampanya için önem arz edecektir.

Lead Kampanyası Ne İşe Yarar?

Siteniz ile etkileşim içinde olan kişilerin datalarını almak adına önemli bir işlemdir. Bir e-ticaret sitesi olduğunuzu düşünürsek yorum yazanların e-postaları WordPress’te toplanabilir mi sorusunun genel cevabını bilmek size potansiyel müşterilerinizin yer aldığı bir liste sunmak anlamına gelecektir. Bu liste çeşitli kampanyalar ile bir araya getirildiğinde; ürünlerinizi alma ihtimali yüksek olan kişilere ulaşım ve doğru müşteri kitlesine para harcamak anlamını taşır.

Özellikle; Adwords işlemi yapanlar için bu listenin nakit değeri taşıdığını söylemek mümkün.

WordPress Export Emails

Kişilerin yorum yazanların e-postaları WordPress’te toplanabilir mi sorusu üzerine verilebilecek en güzel yanıtlardan biri olarak; WordPress Export Emails geliştirilmiştir. Bir eklenti olduğu için kurmak son derece kolaydır.

WordPress Export Emails nasıl çalışır;

 • Eklentiyi indirin ve kurun,
 • Kurulum işleminden sonra ekstra bir işlem yapmanız gerekmez,
 • Araçlar menüsüne girin ve Export Emails bölümüne girin,
 • Karşınıza maillerin olduğu bir liste çıkacak, burada gördüğünüz bilgiler sitenize yorum yapan kişilerin mailleridir,
 • Bu listeyi kopyalamak mümkündür.

Son derece basit bir eklenti olmasına rağmen sunduğu data oldukça kalitelidir. Bu data sayesinde birçok Adwords reklamında başarılı olmanız dahi mümkündür. Mail ile yapılan remarketing işlemlerinde belirli tutarlarda indirim ya da fırsatlar sunmanız halinde kişiler sitenize daha fazla yönelecektir.

Marka bilinirliği için de önemli bir adımdır. Kişi sizden bir ürün almayacak olsa dahi yılbaşı, bayram ve özel günlerde kendinizi müşteriye hatırlatarak marka değerinizi korumuş ve daha prestijli bir hale getirme imkanına rahat bir şekilde kavuşmuş olursunuz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.