e
sv

WordPress İçerik Kilitleme – Opt-In Content Locker

852 Okunma — 02 Ekim 2018 17:22
avatar

Ersin Yıldırım

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress İçerik Kilitleme – Opt-In Content Locker

 

WordPress içerik kilitleme eklentisi olan Opt-In Content Locker’ı kendi sitelerimizde adsense gelirini arttırmak için kullanıyoruz. Opt-In Content Locker, WordPress tabanlı web sitenizde önem değeri fazla içeriklerinizi yalnızca üye olanlara göstermesini sağlayan bir içerik kilitleme eklentisidir.

Eklentinin kullanımı çok basit. Yapmanız gereken tek şey, kilitlenmesini istediğiniz içeriklerin sayfa ya da yazı içerisinde ‘’[optinlocker]…[/optinlocker]’’ gibi kısa kodları içine atmanız gerekir.

Web siteye giren ziyaretçilerinizin kilitlenmiş olan içerikleri görebilmesi için yapmaları gereken tek şey abone olmasıdır. Ziyaretçiler yalnızca bir kere üye olduklarında web site içerisindeki bütün kilitlenmiş içerikleri görebilir hale gelir. Bu şekilde ziyaretçilerinizin tüm mail adresleri, web sitenizin veri tabanında birikir. WordPress içerik kilitleme – Opt-In Content Locker eklentisinin ayarlar bölümünden bütün üyeleri listelenmiş bir biçimde görebilir ve isterseniz CSV formatı ile listeyi bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

 

WordPress İçerik Kilitleme ile Mail Servislerine Bağlanabilirsiniz

Mail abonelik sistemini MyMail, Sendy, Benchmark, Mad Mimi, Campaign Monitor, iContact, GetResponse, AWeber ve MailChimp gibi toplu bir şekilde e-mail göndermenizi sağlayan mail servislerine bağlanabilirsiniz.

WordPress içerik kilitleme – Opt-In Content Locker eklentisinin en önemli özelliklerinden birisi de eklentiyi Soft locker mode’da çalıştırdığınız takdirde, kilitlemiş olduğunuz içerikler Google gibi arama motorlarının botlarına gözükürken, yalnızca web siteye giriş yapmış olan ziyaretçilere gözükmez. Böylece içeriklerinizin SEO kaybı yani index almama gibi sorunları da kalmayacaktır.