e
sv

WordPress Siteden Nasıl Para Kazanırım ?

1044 Okunma — 19 Kasım 2018 00:02
avatar

Wordpresser

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress Blog İle Nasıl Para Kazanılır?

Bir web sitesi kurmak istediğimiz de bunun en kolay yolu wordpress blogtur. Bazen hobi amacıyla kurduğumuz bu bloglar zamanla bizlerin kazanç kapısı haline gelmektedir. Fakat gerçeği söylemek gerekirse günümüzde birçok kişi para kazanmak amacıyla bloglar oluşturmaktadır. Peki bu şekilde para kazanmak anlatıldığı kadar basit midir? Bilmeniz gereken altın kural şu: emek yoksa para da maalesef yok. Bu sebeple bir site kurup para kazanma hayali kurmadan önce bu işi hobi olarak benimsemeli ve sevdiğiniz konuda bir site kurmalısınız ki hem kolayca içerik üretebilesiniz hem de sitenize gelen kişilere bir faydanız olsun. Eğer sitenize gelen kişi hazırladığınız içeriği faydalı bulursa zaten bir süre sonra gelir elde etmeye başlayacaksınız. Blogdan para kazanabilmenizin en temel ve kolay yolu ise Google Adsensedir.

Google Adsense İle Para Kazanma

Blogunuzdan en kolay para kazanmanızın yolu Google’nin Adsense hizmetidir. Google’nin Adsense hizmeti aslında bir reklam yayınlama hizmetidir. Bu reklamları yayınlayarak siz de güzel gelirler elde edebilirsiniz. Burada bir süre özgün içerik hazırlayarak Adsense’ye başvuru yapmalı kabul olduktan sonra reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Sitenize yerleştirdiğiniz bu kodlara gelen ziyaretçilerin tıklaması sonucu Google firması tarafından size ödeme yapılır. Bu ödeme eşiği başlangıç olarak 200 TL’dir. 200 TL’ye ulaştığınız da ödeme banka hesabınıza yapılır.

Tanıtım Yazısı ile Para Kazanmak

Web siteniz üzerinden bir başka para kazanabileceğiniz yöntem ise tanıtım yazısı satmak veya yayınlamaktır. Sitenizde başka siteleri tanıtan yazıları yayınlayarak bu yazıları yayınlamanızı isteyenlerden ücret karşılığında yayınlayabilirsiniz. Bunun için isteyeceğiniz ücret ise sitenizin ziyaretçi sayısından tutun sitenizin Google gözündeki değerine kadar birçok etken vardır.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Web siteniz için hazırladığınız içeriklerin yanı sıra bu içerikleri talep eden başka kişiler için de içerik hazırlayarak ayda binlerce lira kazanabilmeniz mümkündür. Web dünyasında birçok kişi sitesine içerik hazırlayacak editör aramaktadır. Siz de farklı sitelere içerik hazırlayarak günlük 50 – 100 TL gibi rakamlar kazanabilirsiniz. Bunu aylık olarak düşündüğünüz de ise 1500 – 3000 TL gibi bir rakam yapar ve bu oldukça iyi bir ek gelir olabilir.