e
sv

Google’daki En Yeni WordPress Eklentileri

1300 Okunma — 23 Mayıs 2020 20:00
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google’daki En Yeni WordPress Eklentileri

Google; WordPress’in popülerliğinin farkında olduğu için pek çok alanda olduğu gibi WordPress için de uygun eklentileri geliştiriyor. Kullanıcılar için bir eklenti geliştiren Google; kullanıcı göstergesini bir tablo halinde sunabileceği eklentiyi WordPress için tasarladı ve tanıttı. Genel olarak Google yeni WordPress eklentilerini tanıtıyor ve ardından kullanıcıların deneyimlemesi için mağazaya koyuyor. Haliyle Google’daki En Yeni WordPress Eklentileri konusunda şimdilik Site Kiti eklentisiyle ilgili bilgileri paylaşıyor olacağız.

Google Site Kiti Eklentisi Nedir?

Google tarafından geliştirilen site kiti olarak bilinen eklenti; birçok bilginin WordPress yönetici paneli üzerinde görüntülenmesine yardımcı oluyor. Bulabileceğiniz bilgiler;

 • Search Console,
 • Analytics,
 • AdSense,
 • PageSpeed Insights gibi Google araçlarından sağlanıyor.

Normalde kişilerin her alanda farklı bir hesabı olması ve tek tek bu hesapları açıp kontrol ederek verilere ulaşması gerekirken; Google yeni WordPress eklentilerini tanıtıyor ve artık sadece WordPress uygulamasında bu bilgileri bulmak mümkün hale geliyor. Google’daki En Yeni WordPress Eklentileri arayışlarınızda Site Kiti’nin aslında uzun bir süre daha karşınıza çıkacağını unutmayın.

Bu eklentiyi yüklemeden verilere WordPress panel üzerinden ulaşmak mümkün değil ancak yönetici panelinden bilgileri edinmek için eklentiyi yüklemeniz halinde; gelişmiş raporlardan, gerekli olan ürün yapılandırmalarına kadar birçok detaya ulaşabileceksiniz.

Google tarafından çıkarılan eklenti; 2019 başında beta test sürümü olarak kullanıcılar için yayınlandı ve gelen geri dönüşlere göre eklenti üzerinde gerekli değişiklikler yapıldı.

Site Kiti ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer detay ise bu eklentisinin araçlarınızda olmayan analizleri size sunmayacak olmasıdır. Siz analizlerinize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz ancak yeni bir analiz değeri eklemek istemeniz durumunda ana sayfadan bu işlemi yapmanız gereklidir. Değişiklikleri ana sayfada yapmanız durumunda bu değişikliklere de Site Kiti üzerinden ulaşmak mümkün olacaktır.

Site Kiti şu an hala gelişim aşamasında ve Google yeni WordPress eklentilerini tanıtıyor. Bu durumun anlamı WordPress için daha donanımlı bir hale gelmesi mümkün olan site kiti; birçok Google aracı bilgisinin kolay bir şekilde elde edilmesini sağlayabilir.

Site Kiti aynı zamanda her sayfa için ayrı ayrı bilgi verebilmektedir. İstediğiniz sayfaya girin ve sadece Site Kiti detayına tıklayın. Ardından bütün verileri hızlı bir şekilde görmeniz mümkün bir hal alacaktır. Kullanıcıların geri bildirimleri eklentinin geliştirilmesi için oldukça önemlidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.