e
sv

İşletmeler için Web Sitesi Nasıl Kurulur?

732 Okunma — 05 Nisan 2020 11:54
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İşletmeler genel olarak web sitelerinin ne kadar güçlü olduğunun farkında olmuyor ve bu durum da doğal olarak internet dünyasının gücünden yeteri kadar yararlanmalarının önüne geçiyor. İşin uzmanı ile çalışmamaları halinde teknik konularda da geri kalarak sonrasında oluşturdukları web sitesi sistemlerini devam ettiremiyorlar. İşletmeler için web sitesi nasıl kurulur bilmek ve sitenin kuruluş aşamalarında yer almak zor gibi görünebilir ancak oldukça basit adımlar ile profesyonel denebilecek web siteleri oluşturmak mümkündür.

İşletmeler için Web Sitesi Kurma

 Müşterilerinize hitap edecek ve aynı zamanda markalaşma sürecinize yardımcı olacak bir sitenin nasıl kurulacağını bilmek istiyorsanız; sormanız gereken soru işletmeler için web sitesi nasıl kurulur olmalıdır.

Web site kurmayı ilk aşamadan itibaren anlatacak olursak;

 1. Bir alan adı almalısınız. Alan adını alırken kurumsal yapınızı mutlaka düşünmeli ve ulaşılabilir domain almaya özen göstermelisiniz. Alan adınızın; .com ya da .com.tr ile bitmesine özen göstermelisiniz. Bu SEO çalışmalarınız için önemli bir adım olacaktır.
 2. Hosting tercihiniz sitenizin kuruluşunda belirleyeceğiniz en önemli kriterlerden birisidir. Türk bir firma ile çalışmanızda fayda var. SEO için önemli bir detaydır. İlk aşamada çok detaylı bir paket alarak masraf yapmanıza gerek yoktur, ortalama bir paketten yararlanabilirsiniz.
 3. Tema işletmeler için web sitesi nasıl kurulur sorusundaki cevap verilecek en kritik özelliklerden birisidir. Söz konusu bir işletme ise işiniz ile alakalı ve sizin marka renklerinizi yansıtan bir temadan yola çıkmalısınız. Doğal ürünler satıyorsanız bunun altını çizen bir tema sizin için ideal olacaktır. Tema masrafından kaçmamanız prestij açısından da önemlidir. Temanın mobil ile uyumlu çalışmasına da dikkat edilmelidir.
 4. SEO çalışması artık internet ile ilişkisi olan her site için gerekli. Çalışma yapmayı asla durdurmamanız gereken bir özellik. SEO her zaman uzman biri ile yapılmalıdır aksi halde sitenizin illegal bir şekilde birinci sırada yer almasını sağlayan kişiler ile çalışabilir ve sitenizin asla index almamasına dahi neden olabilirsiniz.
 5. Adwords reklamları sizin kitlenizi en iyi belirleyecek ve müşterilerinize ulaşımınızı hızlı bir şekilde sağlayacaktır. Doğru bir şekilde oluşturulan Adwords işlemi sayesinde hızlı bir şekilde para kazanmanız mümkündür.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.