e
sv

TemplateMonster – Web Tasarım Hikayemizin Başladığı Yer

1255 Okunma — 12 Nisan 2018 15:06
avatar

Wordpresser

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her girişimcinin kendi projesini başlatırken aklına gelen en büyük arzu nedir? Onun parlak fikri yıllardır ayakta tutmanın en büyük amacı budur. Temel olarak, TemplateMonster’ı dijital dünyaya sunduğum zaman en parlak fikriydi.

Bügün, dünyanın makul bir komisyona katılmak ve satmak için memnuniyetle karşılayan büyük bir dijital pazarın ne kadar iyi olduğunu biliyorsunuzdur. Şirket faaliyeti göstermeye başladığından beri geleceğe yönelik emelleri olan ama yetenkli birkaç tasarımcı çalışıyordu.

Ben TemplateMonster’ın kurucu ortağı ve CEO uzmanı David Braun. On beş yıldan fazla bir süredir farklı ürün ve kategorilerin çarpıcı çözümleri ile dijital ürün tercihleri zenginleştiriyorduk. TemplateMonster’ın piyasaya çıktıktan itibaren kurum içi ekip tarafından tasarlanan ve geliştirilen dijital ürünleri piyasaya sunuyorduk. 2017 yılında yeni iş modeli gelişmeye başladık. Şimdi, her freelancer ve web tasarım ajansı satıcımız olabilir ve kendi ürünleri pazarda satabilirler. Genel tanımı kazanmak için geçtiğimiz çok uzun bir yolu vardır. Hikayemizi kendi projelerinin web ortamında başlatmayı düşünen diğer girişimcilerle paylaşmak için buradayım.

TemplateMonster’ın hikayenin başlangıcı

2002 yılında resmi olarak TemplateMonster’ın hikayesi başladı. Dünyanın her yerinden özel web siteleri oluşturmak için işletmeleri sunan 5 kişilik ekibimiz startup’ı başlattı. Başlangıçta, web sitesine şablonları ne olduğunu ve bunları nasıl çalıştıracağımız hakkında hiçbir fikrimiz yoktur. Müşteriler için sıfırdan yeni siteleri oluşturduk. Aslında, herkes 90’lı yıllarda böyle çalıştı. Hem zaman hem de çaba tasarruf etmekle birlikte ilk müşterilerimizin çalışmalarımızın sonuçlarından memnun olduğunu fark ettikten sonra çok sevindik. Bu doğru yolda olduğumuz anlamına geliyor. Müşterilerimizin kişisel gereksinimlerine uygun siteler oluşturduk. %100 müşteri memnuniyetini kazanmak amacıyla defalarca gerekli inceleme ve onay için tasarımları sunuyorduk.

Zaman geçtikçe, daha fazla sipariş almaya başladık. Bir anda birçok projeleri yönetme imkanımız yoktu. Böylece iş akışı optimizasyonun olası yolu düşünmeye karar verdim.
Ekibimizde yeni projeleri oluşturmak için önceden oluşturulmuş unsurları kullanan bir tasarımcı vardı. Bu şekilde çalışmanın daha kısa bir süre içinde çeşitli projeleri tamamlamasına yardımcı olduğunu anladım. Böylece, site oluşturma sürecinde benzer bir model uygulmak kararı alındı. Birkaç hazır şablonu hazırladık ve müşterilerimize gösterdik. İnsanlar sunduğumuz ürünleri beğendiler. Bu hem sitemizin kurulması için daha az zamanı tasarruf etmenize hem de müşterilerinizin web projelerinin hazır temayı görme konusunda fikirleri almanıza olanak tanır.

Uzun hikayeyi kısaltmak için hazır temalar bize ilk iki haftada 70.000 dolar gelir getirdi. Bu, iş modelini tamamen tekrar düşündürdü. Farklı nişler ve çeşitli amaçları için daha fazla tema yaratmaya başladık. Hiç abartmadan web sitesinde şablonlar satmaya başlayan sektöründe öncü olduk.
Web sitesi şablonlarını bu kadar kullanışlı kılan şey nedir? Bunlar, akla gelebilecek her amaca uygun şekilde ayarlanabilen evrensel çözümlerdir. Sıfırdan bir site geliştirmek yerine önceden hazırlanmış bir tasarımı ozelleştirme imkanı, artan sayıda işletme sahipleri için daha cazip geliyor. Herhangi bir web sitesi şablonu ( ister WordPress theme HTML5 ürünü ister ise bir e-Ticaret çözümü olsun) müşterilerin gereksinimlerine göre değiştirilebilir. Bunlar sayfa ayarları, düzen yapısı, özelliklerin listesi, ekran ayarları, verilerin görsel sunumu vb. içerir.
TemplateMonster en yeni web yenilikleri yakından takip ediyoruz. Popüler web tasarım trendlerini takip ediyoruz. Kendi trend belirleyiciniz olma şansınızı kaçırmayın. Ayrıca, her temayı belli bir nişeye yönelik özel web siteleri başlatmak için nihai çözüm haline getirmeye özen gösteririz.
Örneğin, bir spor kulübü web sitesi şablonunda, zaman çizelgesini gözden geçirmek, bir randevu almak ya da entegre iletişim formu aracılığıyla bir soru sormak için yerleşik işlevselliği bulunmaktadır.

26.000’den fazla dijital ürün deposu
Şimdilik, TemplateMonster web üzerinde sayısız dijital ürün koleksiyonlarından birine sahiptir. Akla gelebilecek her amaç için uygun hazır tema bulunmaktadır. Ürün stokları her zaman büyüyorlar. Her türlü ve stilde temalar mevcuttur.
Tercih ettiğiniz CMS sistemi nedir? Bu başlatmak istediğiniz bir blog, kişisel, iş veya e-ticaret sitesi mi? TemplateMonster deposunda yüzlerce WordPress, Joomla, HTML5, Prestashop, Shopify ve popüler web motorların en son versiyonlarıyla uyumlu diğer temalar mevcuttur. Stok sürekli güncellenir. Eski tema kaldırdığında güncel hazır web çözümlerin sayısı artırılır. 2002 yılından beri şimdiye kadar geri dönmeye devam eden 6 milyondan fazla müşterinin kalbini kazandık.

TemplateMonster Dijital Pazarı

Kuruluşundan beri TemplateMonster, kurum içi tasarımcılar ve geliştiriciler tarafından hazırlanan temaların en güvenilir sağlayıcısıdır. 2017 yılında yeni bir iş modeli için büyük değişiklik yaptık. TemplateMonster Dijital Pazarını başladığımızı duyurduk. Şimdi, kendi dijital ürünlerini pazara yüklemek ve kar elde etmek amacıyla orada satmak için freelancerler ve web tasarım alansları memnuniyetle karşılaşıyoruz. Yardımcılarımızla satıcılara en karlı şartlar ve satış koşullarını sunmak için çaba harcadık.
Pazar dünyasındaki satıcı topluluğunun bir parçası olmak, hem web tasarım dünyasına yeni gelen hem de sağlam stüdyoların gelirlerini artırmak ve halk tarafından tanınmasını sağlamak için mükemmel bir fırsattır. Bu sadece dijital ürünlerinizi satmanın alanı değil, aynı zamanda diğer yetenekli web tasarımcıları ve geliştiricileri ile bilgi paylaşabileceğiniz, mükemmel bir destek bulabileceğiniz ve yeni prjeleri için ilham kaynağı bulabileceğiniz bir yeridir.

TemplateMonster Satıcıları için Karlı Fırsatlar

TemplateMonster dijital pazarında, hem özel hem de özel olmayan dijital ürünleri tek bir hesaptan satabilirsiniz. İnceleme için gönderebileceğiniz öğelerin veya ürünlerinize atanan kategorilerin sayısıyla ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. TemplateMonster inceleme ekibi, öğelerinizle ilgili geribildiriminizin 12 saat içinde alacağını garanti eder ( aynı incelemeyi tamamlamak için diğer pazar yerinde ise en az 2 gün gerekiyor).
Pazar inceleme ekibi, bayi ekibi aracılığıyl satıcılara her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Bir bilet gönderebilirsiniz ve inceleme ekibinin temsilcileri size yardım edecekler. Sizi endişelendiren şeyler hakkında gerekli bilgileri alabilirsiniz. Hizmetler ücretsizdir. Ekstra masraf yapmaktan korkmayın. Satıcılara daha fazla satış yapmalarına ve toplulukta daha tanınabilir olmalarına yardımcı oluyoruz. TemplateMonster’ın her seferinde mevsimlik promosyon kampanyalarını yürüttüğünü söylersem, kimse şaşırmaz sanırım. Bayiler, ürünlerinin promosyonlara katılmak isteyip istemediklerine karar verebilirler. Buna ek olarak, TemplateMonster son zamanlarda bir sadakat programı başlattı. Müşterilerin, sadakat programına katılan dijital ürünlerin satın alınması için nakit bonusları kazanmasına olanak tanır. Her bayi, ürünlerinin sadakat programının bir parçası olmasını isteyip istemediğine de karar verebilir.

Hiçbir müşterimiz ürünü satın aldıktan sonra tek başına kalmaz.

Ürünü satın almadan önce ve aldıktan sonra pazara ulaşan her müşteriyle ilgileniyoruz. TemplateMonster, her zaman yardım etmeye hazır müşteri hizmeti temsilcilerinden oluşan bir ekibine sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Müşteri, çevrimiçi projesi için en iyi şablonu seçerken güvenilir yardım isteyebilirler.

Pazardan herhangi bir premium tema satın alarak, her müşteriye profesyonel teknik uzmanlar tarafından 7 gün 24 saat ücretsiz destek verilir. Seçilen tasarımın kurulumu veya değiştirmesi sırasında bir müşterinin yardıma ihtiyacı varsa, her zaman profesyonel uzmanlardan oluşan ekipten destek alabilir.

Tüm dijital ürünler detaylı belgelerle satılmaktadır. Bu, adım adım kılavuzları ve seçilen temayla nasıl çalışacağını açıklamaları içerir. Buna ek olarak, düzenli olarak YouTube channel güncellenen koleksiyonları bulabildiğiniz YouTube kanalına sahibiz.

TemplateMonster pazarlama ekibi, ücretsiz dijital kitap koleksiyonun free digital books collection kendi koleksiyonuna sahip olmaktan gurur duyuyor. Web sitesi geliştirme süreci, tasarım özelleştirme, tanıtım, pazarlama teknikleri ve çok daha fazlası ile ilgili tüm konuları kapsayan bir dizi kitap bulunmaktadır. Koleksiyona yeni kitaplar düzenli olarak eklenir. Kendi koleksiyonunuz için e-Kitpları indirmek için tek bir dolar ödemenize gerek yoktur.

TemplateMonster Web Studyo Kataloğu

TemplateMonster sadece kaliteli dijital ürünleri pazarda satmıyor aynı zamanda kitleleri eğitir ve ortakları sertifikalandırır. Kısa süre önce, çevrimiçi topluluğuna katılmak, değerli bilgi ve sertifikaları almak için hem web tasarımına yeni başlayanlar hem de web tasarım stüdyolarına memnuniyetle karşılayan TemplateMonster Eğitim Merkezi’ni başlattık.

TemplateMonster web tasarım stüdyoları kataloğu, sertifikasyon sınavını başarıyla geçmiş freelancerlerin ve web tasarım stüdyolarının bir listesidir. Sertifikasyon bir parçası olarak, web tasarım stüdyolarından, piyasadaki temaların çalışma konulardaki bilgi ve deneyimlerini doğrulamak için bir testi geçmelerini istenir. Bir web tasarım stüdyosu sertifika sınavını başarıyla geçtiğinde hem TemplateMonster sertifikası hem de başka web stüdyoları arasında popülerliği kazanma şansını verilecektir.
Bu, tüm TemplateMonster müşterileri tarafından erişilebilen bir sayfasıdır. Tüm web tasarım stüdyoları, başlatılan projelerin ve CMS sayısına bağlı olarak sıralanır. Ayrıca, tüm web tasarım stüdyoları kendi profil sayfaları ile sağlanır. Bu, müşterilerin iletişim bilgilerini kontrol edebilmeleri, son proje portföylerini görebilecekleri, entegre iletişim formu aracılığıyla web tasarım stüdyosu ile iletişime geçebilecekleri yerdir.
Tek bir kelimeyle, web studios catalogue web stüdyoları kataloğu, yeni müşterileri bulabileceğiniz, yeni siparişler alabileceğiniz ve kazançlarınızı artırabileceğiniz bir yerdir.

Özet

Anlatımın sonunda, TemplateMonster, işletme sahiplerinin, web tasarımı fanlarının, web tasarım stüdyolarının ve yalnızca kaliteli dijital ürünleri seven herkesin kendi kişisel ihtiyaçlarına uygun çözümleri bulabildiği tek yer olduğunu sonucuna varmak isterim. TemplateMonster’ın CEO uzmanı olarak, dijital pazarı herkese tavsiye ettiğim ilk beş nedeni sıralamak istiyorum.

1. TemplateMonster, internette en büyük ve en çeşitli dijital ürün koleksiyonlarından birine sahip. Katalog, düşünebileceğiniz herhangi amaca uygun temlar içerir. Bayiler günlük olarak yeni ürünler yüklemektedir. Her ay, kataloğa 400’den fazla yeni dijital ürün ekleniyor. Tüm temalar tamamen düzenlenebilir. Hepsi günümüz web standartlarına göre kurulmuştur.

2. Ücretsiz destek ve belgeler. TemplateMonster’dan herhangi bir premium ürün satın aldığınızda seçilen temanın değiştirilmesiyle ilgili herhangi bir sorun olması durumunda asla yalnız kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bir bilet, e-posta, canlı sohbet veya telefon aracılığıyla müşteri destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

3. Bayiler için karlı şartlar ve koşullar. TempateMonster, tek bir satıcının aynı anda özel ve özel olmayan ürünleri satmasına izin veren tek pazar. İnceleme ekibi, satıcıların ürünlerinin fiyatı ve işlerinin iyileştirmeleri ile ilgili tavsiye verirler.

4. Gelişmiş özelleştirme seçenekleri. Seçtiğiniz teme ne olursa olsun, kaputun altında değiştirme seçeneği koleksiyonu bulacaksınız. Gelen olarak, satıcılar dijital ürünlerini, nişeye özgü siteyi hemen başlatmak için gereken tüm özelliklerle yüklenir. Özel tasarlanmış değiştirme seçeneklerin ve premium uzantıları da bulacaksınız. Bu, site oluşturulmasında fazla paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

5. TemplateMonster yenilikleri sunmak için çok çalışır. Web geliştirme için her zaman yenilikçi yaklaşımı memnuniyetle karşılanıyoruz. Pazar, yaratmak ve satmak istediğiniz ürün kategorisini içermiyorsa, inceleme için kendi ürünlerinizi göndermekten çekinmeyin. Herhangi bir nişin öncüsü olmaktan korkmayın. Öğelerinizi tanıtmanız ve adınızı tanınır hale getirmeniz için size yardımcı olacağiz.
TemplateMonster ekibinin tamamı, günden güne kendi işlerini tutkuyla yapıyor. Yapılan işlerin sınırının olmadığına inanıyoruz. Web üzerinden en iyi dijital ürünleri size sunmak için tüm çabalarımızı gösteriyoruz. Hem iş sahiplerin işine hem de web tasarım stüdyoların işine uygun temaları satıyoruz.
TemplateMonster 15 yıl bu işi yapıyor. Bazılar bunun bir dijital şirket için fazla olduğuu söyleyecektir. Bunun dijital pazarın çalıştırması ile başlayan yeni hikayemizin sadece başlangıcı olduğunu varsayabiliriz. Bayiler topluluğun bir parçası olmaya davet ediyoruz. Web tasarım fanlarını, sattığımız ürünlerin kalitesinden zevk almaya davet ediyoruz. Bir kere deneyin ve hep yanımızda kalacaksınız.