e
sv

Ücretsiz WordPress Güvenlik Eklentisi Önerileri

710 Okunma — 22 Mart 2020 08:48
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress eklentilerinin çoğu ücretsizdir. Elbette kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre şekillenen bu süreci yönetmek için hangi eklentinin ne tür bir özelliğe sahip olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Diğer yayın araçlarına göre en güçlü ve hızlı alt yapıya sahip olan WP’nin yüzlerce eklentisi de bulunmaktadır. O halde yazımızın devamında ücretsiz WordPress güvenlik eklentisi arıyorum diyenler için uygun alternatifleri sunmaya başlıyoruz.

WordPress için Ücretsiz SEO Eklentileri

SEO eklentisi denildiğinde akla gelen ilk seçenek YOAST SEO’dur. Ayrıca ücretsiz WordPress SEO eklentisi arayanlar YOAST SEO kurarak meta ayarını yaparken içerik başlığını düzenleyebilir, robot.txt dosyasını güncelleyebilir ve site haritasını oluşturabilir. SEO konusunda çözüm arayışlarını ortadan kaldıran bu eklentide ayrıca URL ayarları da düzenlenebilmektedir.

WordPress için Güvenlik Eklentileri

Web site sahipleri elbette sitenin güvenliğini her zaman düşünmelidir. Bu konuda önereceğimiz 3 farklı eklenti bulunmaktadır. Wordfence Security, WP Super Cache ve BackUpWordpress gibi eklentiler arasından uygun olanını seçerek kullanmanız yeterlidir.

BackUpWordPress: Hacklenme, virüs saldırısı ve server hatası gibi konulrda son derece başarılı olan ve WP sitelerin güvenliğini sağlayan bu eklenti, sitedeki hataları da göstermektedir. Bildirim sistemiyle çalışan bu eklenti ayrıca yapılacak hatalar nedeniyle sitenin yedeğinin alınma zamanını ayarlamanızı da sağlıyor.

Wordfence Security: Ülkeye göre IP bloklama, sitenize gelen kullanıcıların zaman, tarayıcı ve ülke bilgilerini gösterme, arama motorlarındaki istatistikler ve sitenize giriş yapmaya çalışanların bilgilerini gösterme gibi seçenekleri bulunan bu eklenti ücretsiz WordPress güvenlik eklentisi konusunda araştırma yapanlar için oldukça güzel bir fırsat haline geliyor. Ayrıca eklentide ücretsiz spam ve virüs taraması gibi özellikler de bulunuyor.

WP Super Cache: Super Cache tarama oranı ve kullanıcı deneyimi konusunda site sahiplerini bilgilendiren ve ücretsiz WordPress güvenlik eklentisi alanında en çok kullanılan uygulamalardandır. Özellikle de site açılış hızının SEO’ya ne kadar etki ettiği bilindiği için kullanıcılar hızlıca WP Super Cache indirip kurarak platformların güvenliğini sağlayabilir.

404 Error Monitör: Bu eklenti de bir çeşit güvenlik eklentisidir. Çünkü görüntülenme hatası veren sayfaları test eden 404 Error Monitör aynı zamanda gerekli yönlendirmeleri yapmanız için bilgiler paylaşacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.