e
sv

WordPress Çoklu Dil Ekleme Eklentisi – Polylang

1372 Okunma — 14 Şubat 2018 13:19
avatar

Ersin Yıldırım

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress Çoklu Dil Ekleme Eklentisi – Polylang

WordPress çoklu dil ekleme eklentisi olan Polylang’ı web sitenize yüklemeniz ve ardından aktif hale getirmelisiniz. Daha sonra ise Admin Paneli>>Dil (Languages) sekmesine gidin.

Polylang eklentisinin yönetim paneline girdiğimizde Linhotek, Ayarlar, Cümle Çevirisi ve Dil olmak üzere 4 farklı sekme açılacak. Şu an bizim kullanacağımız sekmeler Ayarlar ve Dil olacak.

Dil sekmesi ile web sitenize dil seçenekleri ekleyebilirsiniz. Buradan dilediğiniz şekilde İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Türkçe, Almanca ve İngilizce olmak üzere sayısız dil eklemesi de yapabilirsiniz. WordPress çoklu dil ekleme eklentisi Polylang ile 100’ün üzerinde çoklu dil desteği vermektedir. Polylang, WordPress çoklu dil ekleme eklentileri arasında en sorunsuz çalışandır.

Dil Seç: WordPress tabanlı web sitenize koymak istediğiniz yabancı dilleri seçin.

Tam İsim: Bu bölümde ise web sitenize koyduğunuz dilleri ifade edeceksiniz. Yani hangi dili koyduysanız, dil seç bölümünden vakit ve diğer kısımları Polylang eklentisinin varsayılan ayarları ile otomatik dolduruyor.

Yazma Yönü: Web sitenize, sağdan sola giden Arapça gibi diller koymak istiyorsanız, ayarlamalarını bu bölümden yapabilirsiniz.

Sıralama: WordPress sitenize 3. ya da 4. bir dil eklemek istediğinizde, bu dil seçenekleri arasından sitenizin ön yüzündeki dizilim sırasını belirleyebilirsiniz. Ayrıca sitenin arka yüzünde bulunan dizilim sırası da bu kısımdan belirlenmektedir.

Bölge Kodu: WordPress çoklu dil ekleme eklentisi ile eklemek istediğiniz dillerin, ülkelere olan kodları bu kısımda gözükür.