e
sv

WordPress için Yoast SEO mu All in One mı?

1235 Okunma — 18 Nisan 2020 15:00
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google ile iyi ilişkiler içinde olmak isteyen her sitenin arama motoru optimizasyonu ile ilgili fikri olmalıdır. SEO denen çalışma oldukça önemlidir ve WordPress bu anlamda ciddi eklentiler sunmaktadır. Doğru kullanımda yanıt veren bu eklentiler doğru içerik ve doğru kodlar ile desteklenirse ciddi anlamda Google tarafından sevilen bir site haline gelebilir. WordPress kullanan kişilerin çoğu Yoast Seo mu All in One gibi bir ikilemde kalabilir. Bunun nedeni iki eklentinin de gerçekten doğru yönleri olmasıdır. Sizler için iki uygulamayı da karşılaştırdık. Sizin için uygun olanı seçmeniz yeterli olacaktır.

 

WordPress SEO Eklentileri

Birçok kişi WordPress konusunda etkili SEO yöntemleri bulmaya çalışıyor. Bu durum başarılı eklentiler içerisinde yer alan Yoast Seo mu All in One tartışmasını harekete geçirmiş durumda.

 • Yoast SEO; kişilerin site üzerindeki SEO işlemlerini daha kolay bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu durum hızlı bir şekilde SEO işlemi yapılmasına yardımcı olmaktadır. Ancak tek başına SEO için yeterli değildir. Daha çok SEO için muhteşem alt yapıyı hazırlar, SEO’ya uygun hale getirir denebilir.

All İn One’da Yoast Seo ile aynı görevi üstlenir ancak İndeksleme konusunda ciddi bir sorunu vardır. Tekrarlanan sayfa başlıkları ortaya koyan All in One; Google tarafından sevilmeyen bir işlem yürütmektedir.

 • Yoast SEO; yazdığınız içeriğin SEO açısından uygun olup olmadığını denetleyebilen bir yapıdadır. Notlar ile size eksik olan yönleri de belirler. Ancak All in One bu özelliğe sahip değildir. Biraz daha profesyonel kişiler tarafından kullanılması gereklidir.
 • Site haritası konusunda Yoast Seo mu All in One diyenler; genel olarak Yoast Seo’nun kazandığını görmüştür. Site haritası olmaması durumunda sıralamanız ciddi anlamda sorunlu bir hale gelebilir. All in One site haritası gibi bir özelliğe sahip olmadığı için direkt olarak saf dışı kalmaktadır.

Günümüzdeki pek çok All in One kullanıcısı zaman içinde Yoast SEO eklentisinin çok daha işlevsel ve kolay olduğunu görerek Yoast SEO eklentisini tercih etmiştir. İki eklentiyi birden kurmamak sitenin hantallaşmasının önüne geçecektir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.