e
sv

WordPress Kullanıcılarının Yapmaması Gereken 5 Hata

1199 Okunma — 12 Nisan 2020 17:00
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Web sitesini oluşturmak isteyen herkesin yolu muhakkak ki kısa bir süre dahi olsa WordPress dünyası ile yakın temas içinde olur. Dünyanın büyük bir çoğunluğunda kullanılan bir sistem olduğunu düşünürsek; oldukça ideal yapıda bir platform olduğu sonucuna varabiliriz. Ancak doğru kullanılması halinde; WordPress kullanıcılarının yapmaması gereken 5 hata olduğunu söylemek mümkün aksi halde bu sistemin ters etkilerine maruz kalabilirsiniz.

WordPress Kullanıcılarının En Sık Yaptığı Hatalar

Dikkatli olmamanız halinde ve özellikle; WordPress kullanıcılarının yapmaması gereken 5 hata içerisinden birini yapmanız durumunda sitenizin tamamen sorunlu bir site haline dönmesi mümkün.

 • Kullanıcı adı yerine Admin kullanımı oldukça fazla. Bu durum sistemin aktif olmadığı anlamını taşıyor. Mutlaka bir şifreniz ve bir de kullanıcı adınız olmalı. Kurulum aşamasında bu en fazla dikkat etmeniz gereken durum. Özellikle bu durum siteniz önemli bir hale gelirse hackerlar tarafından dikkat çekebilir ve siteniz avuçlarınızdan kayıp gidebilir. Bir kullanıcı adınız ve doğru bir şifreniz olmalıdır.
 • WordPress; başarılı eklentilerin olduğu bir siste. Birçok eklenti arasından sizin için uygun olanları seçmeniz zor çünkü işlevsellikleri oldukça fazla. Ancak sisteme ne kadar fazla eklenti yüklerseniz durum o denli çıkmaza giriyor demektir. Eklentiler sitenizin açıklarının çoğalmasına neden olabilir çünkü zaten açık kaynak bir sistem içerisindesiniz. Her tema her eklenti ile uyumlu çalışmayabilir bu SEO için ciddi sorunlar oluşmasına neden olabilir. Fazla eklenti aynı zamanda performansı düşürür.
 • Yedekleme almamak sitenizin özellikle güncellemeler sırasında ciddi sıkıntılar yaşamasına neden olacaktır. Yaptığınız bir değişikliğin cezasını sitenizin bütün içerikleri ile ödeyebilirsiniz.
 • Sitenizde bir değişiklik yapacaksanız öncelikle bu değişimi test etmeniz gereklidir. Mutlaka test aşamasından sonra değişim yapmanız gerekir. Bunu bir Subdomain açarak gerçekleştirmeniz halinde sorun olmayacaktır. Geri alınamaz değişiklikler ciddi sorunlara yol açabilir.
 • WordPress kullanıcılarının yapmaması gereken 5 hata içerisinde en önemlilerinden birisi de kişinin sitenin hızını önemsememesidir. Siteniz hızlı değilse Google zaman içinde sitenize olan itibarı kaybeder. Bunun için ölçüm araçlarından yararlanabilir ve çeşitli eklentilerden yararlanarak sonuç alabilirsiniz.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.