e
sv

WordPress Smtp Ayarları – Eklenti ve Kurulum

942 Okunma — 24 Kasım 2018 00:02
avatar

Wordpresser

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress Smtp Ayarları – Smtp Eklentisi

WordPress siteler için e-posta işlevlerini düzenlemek ve gerekli elektronik posta yönlendirmelerini yapmak eklenti ile mümkündür. Ayarlar kısmında yer alması ile e-posta ayarları yapılabilmektedir. WP-Admin panelinden basitçe yönlendirilebilecek olan ayarların yapılması için eklenti kurulumu yapabilirsiniz. Eklentiyi kurmak için Eklentiler > Yeni Ekle diyerek arama butonuna eklenti ismini yazmalısınız. Ardından Kur ve devamında da Etkinleştir seçenekleri ile işlemlerinizi gerçekleştirir eklentiyi başarıyla kurmuş olursunuz. Eklenti kurulduğunda yine WP-Admin panelinde yer alan Ayarlar > SMTP kısmına giderek düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Smtp Eklentisi Ne İşe Yarar?

Smtp eklentisi ileri seviyede e-posta almanızı sağlamaktadır. Ziyaretçilerinizin size online e-posta göndermesini sağlar. Böylelikle siteniz ile etkileşim kurmak isteyenlere gelişmiş bir e-mail paneli ile cevap verebilirsiniz. Hangi e-posta adresinize mail almak istediğinizi ister Smtp eklentisi ayarlarından ister de wp-config dosyasından düzenleyebilirsiniz. Gelen postalar kaydedilir ve sistemde saklanır. Yeniden gönderilmek istenen spam e-postalar kısıtlanır. E-posta göndermeleri için ziyaretçilerinize bazı cache sistemler uygulayabilirsiniz. Güvenlik sorusu ve doldurulması zorunlu alanlar ekleme – kaldırma işlemleri de yapabilirsiniz.

WordPress Smtp Eklentisi Kurulumu

WordPress eklentiler panelinden arama yapıp etkinleştirme yolu ile Smtp eklentisi kurulabilir. Ardından etkinleştirme seçeneği karşınıza çıkar. Online bir kurulum seçeneğidir. Ayrıca dosya bilgisayarınızda mevcut ise farklı Ftp erişim kanalları ile wp-content > plugins içine dosyalar atılarak işlem başlatılır. Dosyası yüklendikten hemen sonra Eklentiler panelinden etkinleştirme yapılabilir.

Smtp Mail Simgeleri

Gmail, Hotmail, Yahoo gibi e-posta alt yapılarını temsil eden simgeler ile karşılaşırsınız. Simgeler üzerinde tıklama yapılabilir. Böylelikle simgeler e-posta ayarlarının o servise özel olarak yapılmasını sağlar. Ziyaretçiye hangi e-posta hesabı ile mail gönderebileceği alternatifleri sunulur. Aynı zamanda da sizin adınıza olan farklı alt yapı e-mail hesapları girişi yapılabilir. Evrensel mail kanalları Smtp eklentisinde yer almıştır.

WordPress Smtp Eklentisi Nasıl Çalışır?

WordPress sistemlerin e-mail işlevini destekliyor olması gerekir. Böylelikle eklenti de düzgün ve hatasız olarak çalışacaktır. Smtp host ve w-_mail ayarlarının kontrol edilmesi gerekir. Buralardaki aksaklıklar eklentinin düzgün çalışmamasına sebep olabilir. Eklenti ayarlarından bu alanlara erişim sağlamak mümkündür. Varsayılan ayarlara dönerek eklenti bu işlevler ile uyumlu hale getirilebilir.