e
sv

WordPress’in Sizin İçin Ne Kadar Uygun?

1160 Okunma — 30 Nisan 2020 10:00
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternet dünyasına biraz da olsa ilgi duyuyorsanız mutlaka WordPress ile ilgili birşeryler duymuş olmanız gerekli. Dünyanın en fazla kullanılan sistemlerinden birisi olan WordPress 100 milyon üzerinde kişi tarafından kullanılıyor ve her gün bu kullanıcılara yenisi ekleniyor. Nedeni ise son derece basit bir sistem olması demek mümkün. Basi ancak işlevsel bir sistem olması da WordPress’in daha cazip bir hal almasına neden oluyor ancak WordPress sistemi herkes için uygun değil. WordPress’in sizin için uygun olmamasının nedenleri var. Bu nedenlerden birine sahipseniz başka bir platform kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

WordPress Hangi Durumlarda Tercih Edilmemeli?

Dünya genelinde en sevilen sistemlerden birisi olsa da WordPress yapısı her sistem için uygun bir yapıda değil.

Şimdi özel olarak hazırladığımız aşağıdaki maddelerde sizin için WordPress’in sizin için uygun olmamasının nedenleri sıralanmıştır;

 • Hız; WordPress sistemi için en büyük handikaplardan birisidir. Google son dönemdeki güncellemeleri ile sayfa açılış hızlarına ne denli önem verdiğini ortaya koyuyor. Bu durum sitenizin kullanıcılarına iyi bir gezinme imkanı vermesi ile aynı mantıkta ilerliyor. Ancak WordPress bu konuda iyi bir platform sayılmaz. Çok fazla kod olan bir sistem olduğu için siteler oldukça hantal olabiliyor. Bu nedenle blog sistemi için daha uygun bir sistemdir.
 • E-ticaret; WordPress söz konusu olduğu zaman iddialı bir alan olarak ele alınamaz. E-ticaret sistemi kurmanıza engel bir sistem meydanda olmasa da başarılı raporlama araçlarına sahip değil. Yönetim ve kullanıcı panelinin de ayrı olması gerekir. WordPress söz konusu e-ticaret olduğu zaman bir nebze eksik kalıyor.
 • WordPress sitenizde sadece basit bir yayın yapacaksanız iyidir ancak karmaşık bir arka sisteme sahip olan WordPress; köklü değişimler yapmak istemeniz halinde sizi zorlayabilir. Yapısı karmaşık olduğu için değişimden önce sistemi öğrenmeniz gerekir ve bu da oldukça fazla zaman alabilir.
 • WordPress’in sizin için uygun olmamasının nedenleri arasında en önemli olanı belki de güvenlik. Birçok güvenlik sorunu keşfedilebilecek durumda olan WordPress; her gün yeni eklentilerle dahi sitenizin bilgilerine erişebilecek riskler içeriyor.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.