e
sv

Yoast SEO Kurulumu

1044 Okunma — 09 Ekim 2018 01:02
avatar

Ersin Yıldırım

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress Yoast SEO Kurulumu

Bugün sizler için WordPress Yoast SEO kurulumundan bahsedeceğiz. Hali hazırda bulunan sisteminizde WordPress SEO haricinde herhangi bir SEO eklentisi kullanıyor musunuz? O zaman bütün SEO altyapınızı ve ayarlarınızı SEO Data Transporter eklentisi ile WordPress Yoast SEO’ya taşımanız mümkün.

Diğer bir alternatif ise, Headspace2 SEO ya da All in One SEO pack eklentilerini kullanıyorsanız, WordPress Yoast SEO eklentisini kurup, import seçeneğini kullanın. Böylece SEO altyapınızı ve ayarların tamamını eklentiden WordPress Yoast SEO’ya transfer edebilirsiniz. Ayrıca bu transfer işleminden sonra eski SEO eklentinizi kaldırmayı unutmayın.

Ayrıca şunu belirtmekte fayda görüyorum, en iyi WordPress SEO ayarı diye bir şey yoktur. Yapılan her ayar siteden siteye ya da kişiden kişiye değişir. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, en iyi WordPress eklentileri listesinde yer alan WordPress Yoast SEO kurulumunda bahsedeceğiz.

 

WordPress Yoast SEO Kurulumu

1- İlk iş olarak WordPress admin panelinden Eklentiler>>Yeni ekle sekmesine gidiyoruz.

2- Burada karşınıza bir ekran açılacak. Burada ekranın üst sağ tarafında ara kısmı bulunuyor. Buraya WordPress Yoast SEO eklentisinin ismini girin ve aramaya basın.

3- Aramanın sonucu olarak ekranın sol tarafında ‘’Yoast’’ iconu çıkacak. Bende daha önceden yüklendiği için ‘’yüklenenler’’ kısmı olarak gözükmekte. Ancak siz yeni yükleyeceğiniz için ‘’Şimdi Kur’’ butonu olarak gözükecektir.

4- ‘’Şimdi Kur’’ butonuna basarak eklentiyi WordPress sitenize kurmuş olursunuz. WordPress Yoast SEO kurulumu işte bu kadar…