e
sv

Alexa Sıralama Düşürme Yöntemleri

924 Okunma — 10 Aralık 2018 18:45
avatar

Wordpresser

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Alexa Sıralaması Düşürme Taktikleri

Alexa sahip olduğu özel algoritmaları ile tüm sitelerin trafiğini analiz etmektedir. Bu sebeple bir internet sitesinin rakip diğer sitelerle ne kadar otoriter ve popüler olarak yüksek olduğunu gösterecektir. Önceden Alexa’da sıralamanızı düşürmenizde sadece hit yeterliydi fakat bunun suiistimal edildiği anlaşıldığı için farklı kriter ve şartlar getirilmiştir.

Alexa Toolbar Nedir? Ne İşe Yarar?

Alexa, birçok veriyi internet tarayıcılarına yüklenen araç çubuğu ile toplamaktadır. Bu sayede araç çubuğunu kullanan kişilerden topladığı veriler ile web sitelerinin ülke ve dünya sıralamalarını oluşturmaktadır. Bu sebeple bu sıralamalar çok verimli ve sağlıklı değildir. Ayrıca bu sıralamanın Google açısından da pek bir önemi yoktur. Fakat reklam alımı açısından da sıralamalara bakıldığı için önem arz etmektedir.

Alexa Sıralama Düşürme Taktikleri

Alexa’da sıralama düşürme olayı oldukça kolay bir iş olarak gözükse de uygulamada oldukça zor bir iştir. Alexa için ziyaretçilerin çok olması önemli bir kriter olmasa da yine de oldukça önemli bir kıstas olarak değerlendirilmektedir. Eğer Alexa’da sıralamanızı düşürmek istiyorsanız birkaç taktik uygulayabilirsiniz. Bunlar;

 • Web sitenizin açılış hızı çok hızlı olmalıdır.
 • Alexa toolbarı yüklemiş olmanız gerekmektedir.
 • Ziyaretçilerinizden de Alexa Toolbar’ı yüklü olanların girmesi gerekmektedir.

Siteniz Güncel Olmalı

Google arama motoru sitenizin güncelliğini oldukça önemsemektedir. Güncel içerikler ile hem ziyaretçi sayınızı artırabilir hem de arama motorları sizi çok sevecektir. Bu düzenli ve güncel içerikleriniz arama motorlarının yanı sıra alexa’nın da dikkatini çekecek ve hızla sıralamanız düşecektir.

Kaliteli İçerikler Üretin

Düzenli ve güncel içeriğin yanı sıra aynı zamanda kaliteli içerikte oldukça önemlidir. Eğer yazılarınız özgün ve tam anlamıyla SEO uyumlu olduğu zaman Alexa sıralamanız hızla düşecektir. Bu konu da ayrıca içeriklerinizin sosyal medyada paylaşılması çok önemlidir.

Tasarımınızı Güzelleştirin

İnternet sitenizde içeriğin kalitesi ve özgünlüğünün yanı sıra web sitenizin de görselliği ve temanızın tasarımı oldukça önemlidir. Hem Google Adsense hem de Google News arama motorları için büyük bir önem arz etmektedir. Bu sebeple temanızı sürekli güncel tutmanız gerekmektedir.

İçerikleriniz Yorumlansın

Sitenizde yer alan içeriklere gelen yorumlar da alexa sıralamanızı düşürmekte oldukça faydalı olacaktır. Bu sebeple sitenizde bulunan içeriklerin bol bol yorum almasını sağlamalısınız. Bu hem alexa açısından hem de arama motorları açısından oldukça önemlidir.