e
sv

En İyi Yerli Hosting Firmaları | Fiyatları | Deneyimler

5694 Okunma — 14 Haziran 2017 16:51
avatar

Wordpresser

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’de faaliyet gösteren mevcut hosting firmaları var. Eğer siz de hangi hosting firmasını seçeceğinizi bilmiyorsanız yazımızı okuyarak hosting firması tercihi yapabilirsiniz. 

Hosting seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir çok nokta mevcut. Eğer fazla tecrübeniz yoksa hangi firmayı seçmeniz gerektiği konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Etraftan çeşitli bilgiler edinebilirsiniz ama kesin karar veremeyebilirsiniz. Doğru hosting seçimi yapmazsanız hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz olabilir.

Hosting firması seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar arasında şunlar vardır:

Websitenizin Hitap Ettiği Ülkeye Göre Hosting Seçmek

Eğer global bir siteniz varsa yabancı hosting firmalarını tercih etmek daha mantıklıdır. Fakat Türkiye’ye hitap eden bir websiteniz varsa yerli hosting firmaları arasında seçim yapmanızı öneririm. Çünkü kullanıcılarınız hostinginizin bulunduğu veri merkezine olan uzaklığı bağlantı hızını etkileyen faktörlerdendir.

Yanıt Verme Süresi

İyi bir hosting firması seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden diğeri de yanıt verme süresidir. Kimi firma vardır ki yanıt verme süresi çok hızlıdır ve kesinti neredeyse yaşanmaz, kimi firma vardır ki yanıt verme süresi uzar ve ara sıra kesintiler yaşayabilir. O yüzden seçeceğiniz hosting firmasında yanıt verme süresine dikkat edilmesi gerekir.

Hosting Firmanızın Mesajlara Yanıt Verme Süresi ve Teknik Destek

Websitenize ulaşamadığınız durumlar elbette olacaktır. Bazı zamanlarda bu durumlar hosting firmanız kaynaklı olabilir. Hosting firmanıza ticket attığınızda geri dönüş ne kadar hızlı olursa işiniz de o kadar hızlı halledilebilir. Hosting firması seçerken gece bile hızlı bir şekilde ticketlarınıza yanıt veren hosting firmasını seçmelisiniz. Sadece bununla da sınırlı değil, bazı firmalar size fazla yardımcı olmazlar, bazıları ise size her türlü konuda yardım etmeye çalışırlar. O yüzden teknik destek de önemli bir kriterdir.

Yedekleme Sistemi

Siteniz bazı durumlarda açılamayabilir, sorunu çözemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda var olan yedeklerden kurup siteyi açabilirsiniz. Bu yüzden seçeceğiniz hosting firmanızda yedekleme aralığı sıkı olsun.

Uygun Fiyat / Yüksek Kalite

Eğer siteniz eskilere dayanıyorsa bir çok hosting değiştirmişsinizdir. Bu durumdan da fiyat konusunda tecrübe sahibi olmuşsunuzdur. En pahalı hosting en kaliteli hosting diye bir kural da yoktur. Hosting firması seçerken fiyatı göz önünde bulundurabilirsiniz. Araştırma yapmadan gidip en pahalı firmadan hosting almak mantıksızdır.

Yukarıda sıraladığımız kriterlere dikkat ederek hosting firması tercihinizi yapmanızı öneririm.

Bu yazımızda benim önceden kullandığım, etraftan araştırıp kullanan arkadaşlardan yorumlarını aldığım ve tecrübe yaşadığım hosting firmalarını listeledim. Bu listedeki hostingler benim ve kullananların memnun kaldığı hosting firmalarıdır. Eğer siz de bu firmalardan birini seçerseniz sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Listedeki hosting firmaları arasında herhangi bir sıralama mevcut değildir.

Veridyen

Veridyen - En İyi Hosting Firmaları

Veridyen – En İyi Hosting Firmaları

Veridyen firması 2005 yılından beri deneyimli, internet alanında farklı projeler gerçekleştirmiş kişiler tarafından 2016 yılında kurulmuştur. Henüz yeni bir firma sayılsa da gerçek anlamda piyasadaki çoğu köklü firma gibi kullanıcı sayısını artırmış ve ciddi olarak kaliteli sayılabilecek nadir firmalar arasında gösterebilirim. Ben de kendim test etmek adına şuan bir projemde Veridyen firmasını kullanıyorum. Oldukça memnunum. Anlık olarak fazla kişi girse bile sitede herhangi bir yavaşlama söz konusu olmuyor. Ayrıca bu kaliteye göre fiyatları çok uygun. Hosting hizmetiniz haftalık olarak yedeklenmektedir.

Ticketlara Cevap Verme Süresi: 2-45 Dakika arasında değişmektedir. Şu ana kadar attığım hiç bir ticketa 10 dakikadan geç sürede cevap vermediler. Destek konusunda çok iyi sayılır.

Fiyat: En düşük hosting fiyatı yıllık 15 TL. Limitsiz hostingleri aylık 4 TL’den başlıyor. Bayi Hosting ise aylık 15 TL’den başlıyor. Fiyat konusunda uygun sayılır. Eğer hizmetlerinizde ek olarak alan, trafik, veritabanı vs vs. isterseniz fiyatta oynama olabiliyor.

Veridyen Sitesine Gitmek İçin Tıkla

Alastyr

Alastyr - En İyi Hosting Firmaları

Alastyr – En İyi Hosting Firmaları

Alastyr firması Türkiye’de köklü hosting firmalarından biridir. 2012 yılında Alastyr firması olarak devam etmişlerdir. Kalitesi oldukça iyidir. Sitesinden referanslarına da bakabilirsiniz. Alastyr firmasını özellikle yaptığı domain kampanyalarından dolayı tercih etmiştim. Kalite bakımından kuşkunuz olmasın. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Tabi fiyatları çok uygun sayılmaz.

Ticketlara Cevap Verme Süresi: Attığım ticketlara bir kere haricinde 5 dakikayı geçmediler. Destek sistemleri gerçekten çok iyi.

Fiyat: Alastyr her ne kadar çok kaliteli olsada fiyat konusunda biraz tuzlu. En düşük hosting fiyatı yıllık 7 dolar, limitsiz web hosting aylık 2 dolar, bayi hosting ise aylık 6 dolar gibi bir fiyatla başlıyor.

Alastyr Sitesine Gitmek İçin Tıkla

Özkula

Özkula - En İyi Hosting Firmaları

Özkula – En İyi Hosting Firmaları

Özkula hosting firmasını bir ara kullanmıştım. Kalite bakımından iyiye yakın sayılabilir. Bir çok büyük site Özkula firmasını kullanıyor. Özkula R10, Wmaracı gibi forumlarda oldukça meşhur. Ben de oradan bu firmayla tanıştım. Özkula firmasından memnun kaldım, sizlere de tavsiye ederim. Fiyat konusunda uygun sayılabilir.

Ticketlara Cevap Verme Süresi: Özkula ticket konusunda çok iyi sayılmaz. Attığım ticketlara verilen cevaplar genellikle 1 saati buluyordu. Ara da sırada 1 saati de aşıyordu.

Fiyat: Özkula fiyat bakımından uygun sayılabilir. En düşük hosting paketi yıllık 25 TL’den başlıyor. Bayi hosting fiyatı ise aylık 10 TL’den başlıyor.

Özkula Sitesine Gitmek İçin Tıkla

Güzel Hosting

Güzel Hosting - En İyi Hosting Firmaları

Güzel Hosting – En İyi Hosting Firmaları

Bir diğer kaliteli hosting firması Güzel Hosting. Webbilgitek.com blogumu bu firmada barındırıyorum. Güzel Hosting’i facebook reklamlarından görmüştüm. Hakkında araştırma yapınca yapılan yorumları gördüm ve hemen bende bu firmayı denemeye başladım. Gerçekten hosting konusunda inanılmaz iyi bir firma. Şu ana kadar bir sıkıntıyla karşılaşmadım, bu yüzden bu firmada devam edeceğim. Sizlere de gönül rahatlığıyla Güzel Hosting firmasını önerebilirim.

Ticketlara Cevap Verme Süresi: Galiba bu hosting firmalarının arasında ticketlara en hızlı cevap veren Güzel Hosting. Şu ana kadar attığım tüm ticketlara maximum 2-3 dakika içerisinde cevap vermişlerdir. Destek sistemi olarak çok başarılı buluyorum.

Fiyat: En düşük hosting fiyatı aylık 3, yıllık 20 TL. Limitsiz hostingi aylık 15 TL’den başlıyor. Bayi hosting ise aylık 15 TL’den başlıyor. Fiyat konusunda orta derece sayılabilir.

Güzel Hosting Sitesine Gitmek için Tıkla

Natro

Natro - En İyi Hosting Firmaları

Natro – En İyi Hosting Firmaları

Etraftaki gözlemlerim ve yaptığım araştırmalarla birlikte Natro Hosting firmasını da sizlere rahatlıkla önerebilirim. Şuan için mevcut hizmetim bulunmasa da ilerde almayı düşünüyorum. Natro bu aralar yaptığı indirim kampanyalarıyla adından sıkça söz ettiriyor.

Ticketlara Cevap Verme Süresi: Destek hizmeti oldukça hızlıdır. Destek konusunda en iyi firmalar arasındadır.

Fiyat: En düşük hosting fiyatı aylık 1 dolar, sınırsız hosting aylık 3,5 dolar, bayi hosting ise aylık 10 dolardan başlamaktadır.

Natro Sitesine Gitmek için Tıkla

Hostazor

Hostazor - En İyi Hosting Firmaları

Hostazor – En İyi Hosting Firmaları

Diğer önerebileceğim firma Hostazor. Hostazor firması son zamanlarda çok farklı yenilikler getirerek kısa zamanda oldukça fazla özellik eklemiştir. Kişisel blogum burada barınmakta ve oldukça memnunum. Fiyatları çok uygun. Gönül rahatlığıyla bu firmayı kullanabilirsiniz.

Ticketlara Cevap Verme Süresi: Ticketlara Maximum 1 saatte cevap veriliyor, normalde daha erken cevap veriliyor. Destek sistemi olarak iyi sayılabilir.

Fiyat: Hostazor fiyat konusunda da uygun sayılabilir. En düşük hosting fiyatı aylık 3 TL. Limitsiz hosting aylık 8 TL, bayi hosting ise aylık 5 TL’den başlıyor.

Hostazor Sitesine Gitmek İçin Tıkla

Turhost

Turhost - En İyi Hosting Firmaları

Turhost – En İyi Hosting Firmaları

En iyi Hosting Firmaları arasına kesinlikle koyulması gereken firmalardan biri de Turhost’tur. Ben Turhost’u şuanlık domain hizmeti için kullansamda araştırdığım kadarıyla çok kaliteli bir firma. Çok büyük siteler Turhost’u kullanıyor. Siz de düşünmeden Turhost’u kullanabilirsiniz.

Ticketlara Cevap Verme Süresi: Ticketlar 30 dakika ile 1 saat arasında cevaplanmaktadır. Destek sistemi orta derece sayılabilir.

Fiyat: En düşük hosting fiyatı 4 TL, limitsiz hosting 11 TL, bayi hosting ise aylık 35 TL’den başlamaktadır.

Turhost Sitesine Gitmek için Tıkla

Sunucu Çözümleri

Sunucu Çözümleri - En İyi Hosting Firmaları

Sunucu Çözümleri – En İyi Hosting Firmaları

Ben Sunucu Çözümleri firmasını kullanmasamda etrafımda oldukça fazla duyum aldım. Bu firmadan çoğu arkadaş memnun ve WordPress Türkiye blogunda önerilen hosting firmaları arasında bu firma da var. Bu yüzden Sunucu Çözümleri’ni de bu listeye almak istedim.

Fiyat: En düşük hosting fiyatı aylık 4 TL, limitsiz hosting aylık 17 TL’dir. Fiyat konusunda orta derece sayılabilir.

Sunucu Çözümleri Sitesine Gitmek İçin Tıkla

Önemli

Bu liste hazırlanırken herhangi bir test yapılmamıştır. Uzun araştırmalar, yorumlar ve tecrübeler ile bu yazı hazırlanmıştır. Yazıda herhangi bir sıralama mevcut değildir.

 • Berkay Dursun
  7 sene önce

  Türk firma olarak alastry öneririm. Ancak en iyi firma benim gözümde godaddy firması.

  yorum beğen