e
sv

Blogger mi WordPress mi Daha Avantajlı?

689 Okunma — 21 Mart 2020 13:24
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Blog yazarı ya da bir blog sahibi olmak isteyenler son zamanlarda Blogger mi WordPress mi araştırması yapmaktadır. Her iki alt yapı hizmetinin aslında mantıklı olduğu söylenebilir. Ücretsiz yayın araçlarını kullanarak okurlarınıza ulaştıracağınız içerikleri paylaşmadan önce bloglardan beklentilerinizi bilmenizde yarar var. Ayrıca Blogger mi WordPress mi  konusunda farklı kaynaklardan da yararlanarak sorunun yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Blog Yayın Aracı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Blog yayın aracı seçmeden önce Blogger ve WordPress arasında kalacağınız bir gerçek. Bu noktada her iki yayın aracını birbirinden ayıran önemli farklılıklar bulunduğu için seçim yaparken avantajları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Blogger ve Avantajları

Google tarafından satın alınan Blogger 2011 itibariyle kullanılmaya devam edilmektedir. Blogger’ın avantajları;

 • Kullanım açısından rahatlık sunar.
 • Google alt yapısıyla desteklenen bir platformdur.

Bu avantajların yanı sıra bazı dezavantajlar da bulunmaktadır. Eklenti bakımından pasif kalan Blogger aynı zamanda esnek bir yapıda değildir. Yani şablonda ya da temada ciddi değişiklikler yapılamaz. Kazanç ve risk noktası da önemlidir. Google Blogger servisini kapatmayı kararlaştırdığı zaman tüm emeğinizin yok olacağını unutmayın. Kazanç ise sadece AdSense üzerinden elde edilebilir. Şimdi Blogger mi WordPress mi sorusunun asıl yanıtlarını paylaşalım.

WordPress ve Avantajları

Açık kaynaklı bir yazılım olan WordPress tamamen ücretsizdir. Tam kontrol sağlayan bu platformda birçok kazanç türü de bulunuyor. AdSense başta olmak üzere diğer site ya da firmalardan reklam alarak WordPress üzerinden yayınlama şansınız bulunuyor. Yüzlerce tema seçeneği de bulunan WordPress’in tek dezavantajı karmaşık olmasıdır.

WordPress kullanıcıları için kazanç türleri de çok sayıdadır. Banner satışları ile beraber Affilate pazarlama ve elbette AdSense üzerinden para kazancı söz konusudur.

Sonuç

Görüldüğü üzere Blogger WordPress’e göre pratik bir seçenektir. Ayrıca WordPress ne kadar da karmaşık olsa daha fazla eklenti seçeneği sunduğu bilinmektedir. Sitemizdeki diğer bilgilerden de yararlanarak aslında WordPress hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız mümkündür. Son olarak Blogger mi WordPress mi sorusuna verilecek yanıt o halde ‘Wordpress’ olacaktır.  Kullanıcılara neredeyse sınırsız özgürlük sunan WP’nin aynı zamanda içerik yayınlama noktasında SEO ayarlarını da başarılı bir şekilde sunduğu unutulmamalıdır. Bu süreçlerle ilgili sitemizden daha fazla bilgi kaynağına ulaşmanız mümkündür.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.