e
sv

En İyi WordPress Rezervasyon ve Randevu Eklentileri

1734 Okunma — 27 Ocak 2018 20:26
avatar

Ersin Yıldırım

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi WordPress Rezervasyon ve Randevu Eklentileri

 

 

WordPress kullanarak hayalinizdeki her türlü siteyi yapabilirsiniz. Bunun için www.wordpress.org linkine girip ücretsiz ve ücretli binlerce eklentilerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Sitenize rezervasyon ve randevu sistemi kurmak için eklenti arıyorsanız doğru sayfadasınız. Sizler için hazırladığımız bu makalede WordPress rezervasyon eklentilerini paylaşacağız.

 

Booked

WordPress rezervasyon eklentileri içinde en iyi görünüm, kullanıcı etkileşiminin en üst seviyede, kullanımı en kolay ve işlevsel özelliklere sahip. Profesyonel rezervasyon yönetim sistemini, Booked ile WordPress tabanlı sitenize ekleyebilir. Booked ile ziyaretçileriniz vereceğiniz hizmet türü için randevu alabilir. WooCommerce uyumu nedeniyle istediğiniz ödeme sistemleri ile randevu için satın alım yapabilirler. Ziyaretçileriniz takvim üstünden boş ve dolu randevu durumlarını kontrol edebilirler.

Eklentinin kısa kodlarını kullanmanız durumunda istediğiniz bölüme, rezervasyon işlemleri için takvim koymanız mümkün. Yine aynı kodlarla kullanıcılarınıza randevu bilgileri ile alakalı listelerin olduğu bilgi ekranını paylaşabilirsiniz.

Mevcut profil sayfalarıyla, ziyaretçileriniz siteye giriş yapıp, profil sayfalarını düzenlemeniz mümkün bir hale gelmekte. Ayrıca kullanıcılarınız profil sayfalarından randevularını takip edebilir. Bunun dışında ziyaretçileriniz, oluşturdukları randevuları basit bir şekilde profillerindeki takvime ekleyebilir.

Cleanto WordPress Rezervasyon Eklentisi

Bütün işletme türlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz Cleanto, gelişmiş, esnek ve güçlü bir eklenti yapısına sahip. WordPress restoran rezervasyon ve WordPress otel rezervasyon eklentileri arayanların dışında, teknik servis, bayan kuaför, veteriner, oto kuaför, temizlik gibi çok sayıda sektörün kullanabileceği bir eklenti olarak listemizde yer alıyor.

Cleanto’nun dinamik fiyatlandırma özelliği ile gün ve saatlere göre değişik fiyatlar oluşturmanız mümkün. Randevu formunun içine, kaparo alımları gibi çok sayıda ek özellik ekleyebilir, PDF formatında fatura oluşturabilirsiniz. Bir diğer çok kullanılan özelliği kupon indirimi… Ayrıca Cleanto, Paypal vb. ödeme sistemleri ile de tam uyumlulukta çalışıyor.

Rezervasyon eklentisi olan Cleanto’nun özellikleri tabi ki bu kadar değil. Plivo ve Twilio API’sı kullanıldığında, alınan her randevuda SMS bildirimleri alabilirsiniz. Ayrıca KDV ve vergi gibi bölümleri oluşturabilir, ödeme detaylarını görebilir, birden fazla para birimi ile ödeme alabilirsiniz.

Mobil uyumlu dizaynı, profesyonel görünümü ve kolay anlaşılır kontrol paneli ile en işlevsel eklenti olarak göz doldurmakta.