e
sv

WordPress Sitelerde Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

829 Okunma — 23 Kasım 2018 00:21
avatar

Wordpresser

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SEO Uyumlu Makale / Hit Dostu Makale Yazma Teknikleri

Makale yazma tekniğinde ilk bilinmesi gereken anlamlı cümlelerin yer alması zorunluluğudur. Cümleler özgün olmak zorunda olmakla birlikte özgün olması için uzatılması ve devrik cümle içermesi yanlıştır. Özgün makale ve SEO uyumlu makale içerikleri sade ve anlaşılır bir dil kullanılarak yazılmak zorundadır. Aksi halde SEO uyumlu anahtar kelimelerle olsa dahi istenen sonuç elde edilmez. Kısa, açıklayıcı ve akıcı cümleler ile oluşturan ve aynı zamanda anahtar kelimeleri belirli oran aralıkları ile kullanan kişiler SEO uyumlu makale yazmakta başarı yakalayan kişilerdir. SEO uyumlu ve hit dostu makale elde etmek için öncelik SEO uyumunun sağlanmasına verilmelidir. Çünkü SEO uyumlu olmayan makaleler hit dostu olamaz. SEO uyumu sağlayan içerikler ise zaten kendiliğinden hit dostu olmaya aday makalelerdir.

Hit Dostu Makale Nasıl Yazılır?

Hit dostu makale doğru anahtar kelime kullanılarak yazılır. Anahtar kelimenin doğru kullanımı ise arama motorları üzerinde yapılan aramalar ile tespit edilir. Örnek olarak (SEO uyumlu makale) konusunu sitesine eklemek isterseniz; SEO uyumlu makale nedir? SEO uyumlu makale nasıl yazılır? SEO dostu makale yazmak, Seo’ya uygun makale gibi anahtar kelimeler geçirilmelidir. Yani ana başlıktan uzaklaşmadan ve ana başlık ile bağıntılı olan kelimeler tercih edilmelidir. Doğru anahtar kelime tercihi ancak bu şekilde yapılır.

SEO Uyumlu Makale ve Hit Dostu Makale için Alt başlık

SEO uyumlu makale için dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de alt başlık kullanımıdır. H2 ve h3 alt başlıklar tercih edilerek anahtar kelime uyumlu alt başlık kullanılmalıdır. Alt başlıklar hit dostu olmak zorundadır. Hit dostu olan bir alt başlığı nasıl seçeceğiniz konusunda arama motorundan faydalanabilirsiniz. Makale yazmak üzerine bir içerik ele alıyor iseniz özgün makale yazmak ve hit dostu makale yazmak gibi h2 başlıklar kullanabilirsiniz. Makale yazmanın püf noktaları ve özgün makale yazmanın sırları gibi h3 başlıklar da ele alınabilir.