e
sv

Link ile Eklenen Resimleri Ortam Kütüphanesine Aktarma

1534 Okunma — 05 Haziran 2016 16:28
avatar

Wordpresser

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sitemizde yazı paylaştığımızda yazı içine başka bir siteden link aracılığıyla resim çektiğimiz olabiliyor. 

Eğer resmi çektiğimiz site resmi kaldırırsa resim bizim sitemizde de görünmeyecektir. Bu sebeple resimler silinmeden kendi ortam kütüphanemize aktarmamız gerekmektedir.

Bu işlemi yapmak için sırasıyla resimleri kaydedip kendi ortam kütüphanesine yükleyip linki değiştirmemiz gerekir. Ancak bu oldukça uzun süren bir iştir. Bu işlemi daha kısa yoldan gerçekleştirebilmemiz için “Import External Images” eklentisini kullanacağız.

Eklentiyi kurup aktifleştirelim. Sonra Ortam>Import Images kısmına girelim. Açılan ekranda birinci kısımdaki boşluğa aktarılmasını istemediğimiz resimlerin sitesinin adresini yazıyoruz. Örnek picassa.com yazarak o siteden çektiğimiz resimler aktarılmayacaktır ve “Exlude images by domain” seçeneğini işaretliyoruz. Eğer bütün resimler aktarılacaksa “All images” yazan yeri seçiyoruz.

Sağ alt kısımda ise linkle resim eklenmiş yazıların listesi görünmektedir. Aktarma işlemini başlatmak için “Import Images Now” düğmesine basıyoruz. Aktarma işlemi başlıyor. Böylece siz uğraşmadan yazılarınızdaki resimlerin linki de değişmiş oluyor.

Screenshot (1)

[appbox wordpress import-external-images]