e
sv

WordPress Görüntüleme Sayısı – Postviews Eklentisi İncelemesi

1721 Okunma — 21 Kasım 2018 19:54
avatar

Wordpresser

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WordPress Görüntüleme sayısı – wp-postviews

Oluşturulan web sayfalarının yazılımı olarak tercihiniz WordPress ise çok geniş bir eklenti ve tema seçeneğine sahip olursunuz. Eklentilerin geliştirilmesi ile birlikte web sitelerinizin de geliştiği görülecektir. WordPress eklentilerinin birçok avantajı beraberinde getirmesi site sahiplerine büyük fayda sağlamaktadır. Hazır yazılım olan WordPress birçok sitede özelleştirilmiş seçenekleri ve karşımıza çıkmaktadır. Bu da sistemin gelişmeye açık olduğunu ve eklentiler ile bambaşka bir site haline getirilebildiğinin açık göstergesidir. WordPress tercih eden siteler yazılarının görüntülenme sayısını da rahatlıkla öğrenebilirler ve kontrol edebilirler. WordPress görüntüleme sayısı her yazı için farklı istatistiklere sahiptir. Eklenen bir yazının yayında kaldığı süre boyunca kaç kişi tarafından görüldüğünü kontrol edebilmek wp-postviews eklentisi ile oldukça kolay bir hale gelmiştir. Hangi sayfalarınızın popüler olduğunu ve hangi sayfalarınıza ziyaretçinin gelmediğini anlamanın en iyi yolu bu eklentiyi kullanmaktır.

WordPress Görüntüleme Sayısı Ne İşe Yarar?

WordPress yazılım ile görüntüleme sayısı tutulabiliyor olması sayfalarınızın aktif/pasif olması analizi yapmaya yarar. Web sitelerinde en büyük etken ziyaretçi sahibi olmaktır. Hangi yazınız en fazla ziyaretçiyi misafir ettiyse o sayfanız üzerinde gelişmeleri takip etmek ve düzenlemek durumunda kalabilirsiniz. Aksi halde sayfanızın görüntüleme sayısı yüksek fakat ziyaretçi memnuniyeti düşük kalır. Bu yüzden en fazla ziyaretçi kazanan sayfaları sürekli olarak güncellemek ve yeni bilgiler ile donatmak bir görevdir. Popüler sayfaları öğrenmeniz, az ziyaretçi gelen sayfaları sosyal medyada duyurmanız ve çeşitli şekillerde sayfalarınıza ziyaretçi çekmenizin önünü açabilir. Bu nedenle wordpress görüntüleme sayısı eklentisi ve özelliğini kullanmanız etkili ve önemlidir.

WordPress wp-postviews Eklentisi İndir

WordPress eklentilerinin geliştirildiğini de sürekli olarak yenilendiğini söylemiştik. Wp-postviews eklentisi de görüntüleme sayısı üzerine geliştirilen bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde her yazı için ayrı ayrı o güne ne kadar görüntüleme aldığının istatistiğine erişilir. Eklentiyi kurmak için ise WordPress panelden Eklentiler Yeni Ekle diyerek eklentiyi aratmanız ve ardından Kur ve Etkinleştir seçeneklerini takip etmeniz yeterli olur. Artık görüntüleme sayısı takip etmeniz için hazırdır.