e
sv

W3 Total Cache Nedir? Ayarlar Nasıl Yapılır?

1158 Okunma — 05 Nisan 2020 16:00
avatar

Birdsada Tema

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google tarafından yapılan her açıklama WordPress kullanıcıları tarafından önem arz eder ve açık kaynak olduğu, SEO ile uyumlu bir site olduğu için hemen buna uygun eklentiler geliştirilerek sisteme dahil edilir. Google geçtiğimiz aylarda sitelerin hızının artık SEO için önemli bir değer taşıdığını duyurdu. Sadece masaüstü bilgisayarların değil yanı zamanda mobil kullanıcıların da önemli hale geldiğini açıkladı. Kişilerin gün içinde vaktinin önemli bir kısmını telefonları ile internette gezerek harcadığını söyleyen Google; hem akıllı telefonlarda hem de masaüstü bilgisayarda sayfanın açılış hızını önemsediğini bildirdi. Bu aşamada W3 Total Cache adı verilen bir eklenti geliştirildi. Eklenti ilk dönemde kişilerde W3 Total Cache nedir sorusunu sıkça sorma isteği uyandırdı ve zaman içinde ne işe yaradığı anlaşılınca bir anda en fazla kullanılan eklentilerden biri halini aldı.

W3 Total Cache Ne İşe Yarar?

W3 total cahce; WordPress kullanıcılarının sitelerinin hızını arttırmak istemesi üzerine geliştirdiği bir eklentidir. Birçok kişinin yapılan bu açıklamadan sonra W3 Total Cache eklentisini aktif olarak kullanmaya başladığı biliniyor. Eklentinin sitenin hızına da önemli bir katkı sağladığını görmek mümkün. Oldukça basit bir kuruluma sahip olması ve detaylarının da basit olması eklentinin daha cazip olmasını sağlıyor.

W3 Total Cache Siteyi Nasıl Etkiler?

Kişilere kısaca W3 Total Cache nedir dendiği zaman aktarabileceğiniz bilgi; sayfa hızınızı yükselttiğidir. Google herhangi bir konu başlığı ile ilgili olan içeriğinizin; sayfanıza tıklayan kişilere saniyeler içerisinde ulaşmasını istiyor. Siteniz yavaşsa kişiler sayfanızda maksimum 5 sn geçiriyor ve çıkıyor. Bunun anlamı herhangi bir içeriğiniz 5 sn üzerinde açılıyorsa; sizin siteniz kullanıcının ihtiyaçlarına yanıt vermiyor ve kullanıcı sitenizi gezmeden çıkıyor. Google bu durumda kullanıcıların hızlı bir şekilde aradığını bulduğu ve vakit geçirdiği siteleri ön plana çıkarmaya başlıyor.

Bu nedenle sitenizde açılış sayfası hızı önemli. W3 Total Cache; kişilerin sayfa açılış hızlarını yükseltiyor. Bu sayede kişiler çok daha hızlı bir şekilde sizin bağlantılarınızdan içeriğe ulaşabiliyor. Üstelik eklentinin ücretsiz olması ve siteye böyle önemli bide SEO katkısında bulunması da WordPress kullanıcılarının yararına.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.